Dnes najčítanejšie
V oblasti pod Katovou skalou vo Veľkej Fatre našli nehybné telo 29-ročného muža zo Žiliny

05 december 2018 - 12:40

Do predstavenstva MsHK Žilina sa vráti Peter Durmis, poslanci budú rozhodovať o dotácii

Foto: Do predstavenstva MsHK Žilina sa vráti Peter Durmis, poslanci budú rozhodovať o dotácii
Foto: ilustračné

Po nástupe nového primátora aj zastupiteľského zboru dôjde k výmene na niektorých postoch v organizáciach, ktorých akcionárom je mesto Žilina. Okrem Žilina Invest-u, kde konateľstvo preberie po Patrikovi Gromovi Juraj Čermák, budú poslanci schvaľovať aj zmeny v MsHK Žilina.

Návrh, ktorý vypracoval vedúci odboru právneho a majetkového Jakub Ulaher, predkladá na pondelkové zastupiteľstvo primátor Peter Fiabáne. V hokejovom klube by mali v predstavenstve trojicu Igor Choma, Pavol Kuric a Jozef Juriš nahradiť Peter Durmis a Andrej Chlapík, tretie meno zatiaľ podľa predloženého návrhu nie je známe.

Práve opätovne zvolený poslanec Durmis prevzal na seba začiatkom júna snahu o zachránenie zadĺženého klubu, po neschválení finančnej dotácie 540-tisíc eur z rozpočtu mesta však po necelom mesiaci vo funkcii predsedu predstavenstva skončil. 

Nahradil ho vtedajší primátor Choma, tomu zastupiteľský zbor schválil 210-tisíc eur na začatie extraligovej sezóny. Poslanci zároveň s uznesením schválili aj zámer odpredaja 100% akcií klubu. Do dozornej rady spoločnosti by mali zasadnúť primátor Fiabáne a poslanec Juriš.

Druhý menovaný zároveň na pondelňajšie zasadnutie predkladá návrh na dotáciu na vykrytie výdavkov súvisiacich so športovou činnosťou MsHK Žilina, a. s. vo výške 70-tisíc eur. Exprimátor Choma sa k 3. decembru 2018 vzdal funkcie predsedu predstavenstva.

Vlci sú na poslednom mieste v tabuľke, na jedenástu Detvu strácajú 4 bodov. Doma sa predstavia najbližšie v nedeľu 9. decembra 2018 o 17:00 hod. proti HK32 Liptovský Mikuláš. Na zápas platí rodinné vstupné. 
0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
19:53
Strečno
Jama na ceste
19:44
Strečno
Prekážka na ceste
19:44
Strečno
Kolóna
19:38
Strečno
Kolóna
19:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina