Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Z vraždy 16-ročného chlapca obvinili jeho 16-ročnú kamarátku

05 december 2018 - 11:32

Pozvánka na koncert operných umelcov v Rosenfeldovom paláci

Foto: Pozvánka na koncert operných umelcov v Rosenfeldovom paláci

Vystúpia Lukáš Sládkovič, Božena Ferancová, Dana Hajossy, Tatiana Hajzusová a Eva Bodorová.

Koncert v jemne pozmenenom zložení uviedli jeho interpreti v katedrále Svätého Martina na poliach (St Martin in the fields) v Londýne v decembri 2016, kde predstavili publiku slovenský i svetový repertoár.

Lukáš Sládkovič

Absolvent štátneho Konzervatória v Bratislave ako pokračovateľ opernej školy uznávaného pedagóga Róberta Szucsa. V roku 2013 a 2015 účastníkom operných masterclass známej sopranistky Boženy Ferancovej a svetoznámeho dirigenta Petra Feranca. Medzi jeho obľúbené operné roli patrí postava Eugena Onegina z rovnomennej opery a Il Ducu z opery Mathila de Guise, ktoré premiéroval v Opernom štúdiu v Bratislave. Ako spevák spolupracoval s Walt Disney a svoj talent zužitkoval v krajinách ako Južná Kórea, Veľká Británia, Slovinsko, Taliansko, Poľsko a pod. Zaujímavosťou je, že operné umenie študoval súčasne s právnickou fakultou, je teda rovnako aj vyštudovaným právnikom. 

Božena Ferancová 

Operná speváčka, hosťujúca sólistka a koncertná umelkyňa sa venuje opernej, operetnej literatúre doma i v zahraničí. (Bratislava, Praha, Viedeň, Petersburg, Peking, Šanghai, Rím, Parma atď.) Pôsobí aj ako pedagóg na štátnom Konzervatóriu v Bratislave a aj na Vysokej škole múzických umení.

Dana Hajóssy 

Pôsobí ako pedagóg hry na klavír a pedagóg klavírnej spolupráce na konzervatóriu v Bratislave. Venuje se výhradne komornej hre, podieľa sa na výchove mladých speváckych talentov a množstvo koncertných turné podnikla s bratislavským chlapčenským zborom.

Tatiana Hajzušová

Od roku 2011 študentkou Konzervatória v Bratislave. Paralelne študuje dva hlavné odbory, hru na klavíri u Mgr.art. Dany Hajóssy a odbor spev u Mgr.art. Boženy Ferancovej ArtD. Od roku 2016 je zároveň študentkou operného spevu na Vysokej škole múzických umení u Mgr.art. Boženy Ferancovej ArtD. Každoročne sa zúčastňuje speváckych súťaží nielen doma, ale aj v zahraničí.

Eva Bodorová

Absolventka štúdia operného spevu na Konzervatóriu v Bratislave u Boženy Ferancovej. V roku 2014 táto sopranistka vystúpila v nemeckom Dusseldorfe, v divadle Deutsche Oper am Rhein. Na Slovensku pôsobí ako hosťujúca speváčka v SND, kde debutovala v sezóne 2017/18 rolou Konstanze Mozartovej v opere “Únos zo Serailu”.

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované lístky budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).

Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP - vstup zdarma.

Miesto: Rosenfeldov palác Žilina
Dátum: 20.12.2018 - 19:00


0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
08:29
Rajecká cesta
Jama na ceste
08:29
Veľká Okružná
Kolóna
08:28
Bytčická
Dopravná nehoda
08:22
Strečno
Stacionárny radar
08:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina