Dnes najčítanejšie
Rezidenčný projekt RETRO prináša nové byty do centra Žiliny

04 december 2018 - 15:16

Na Kragujevskej dnes ráno nabúrali policajti, prednosť im nedal 37-ročný vodič osobného auta

Foto: Na Kragujevskej dnes ráno nabúrali policajti, prednosť im nedal 37-ročný vodič osobného auta
Foto: Facebook

Dnes 4. decembra došlo v Žiline v skorých ranných hodinách k dopravnej nehode, pri ktorej nabúralo policajné auto do betónových zvodidiel. Udalosť čiastočne paralyzovala dopravu na Kragujevskej ulici v smere od Bratislavy, následkom čoho sa tvorili kolóny až po zjazd z diaľnice D3.

„V čase o 05:25 hod. došlo k dopravnej nehode na ceste I/61, ul. Kragujevská v Žiline, tak, že vodič (37) viedol vozidlo Ford Mondeo, po ceste I/61 v pravom jazdnom pruhu, v smere jazdy od ul. Priemyselnej na centrum Žiliny, pričom v priamom úseku cesty pri prechádzaní do ľavého jazdného pruhu pre ten istý smer jazdy nedal prednosť v jazde v ľavom jazdnom pruhu, v rovnakom smere idúcemu vozidlu VW Multivan označenému príslušnosťou k PZ,“ spresnila informácie policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Policajné auto, ktoré šoféroval 43-ročný príslušník, sa pred nehodou pohybovalo v ľavom jazdnom pruhu. Po nedaní prednosti došlo k zrážke vozidiel a odhodeniu Volkswagenu vľavo, kde narazil do prerušeného betónového deliaceho zvodidla s dopravnou značkou.

„U vodičov vykonanou dychovou skúškou ovplyvnenie alkoholom zistené nebolo, vodič Fordu Mondeo zranenie neutrpel, vodič a spolujazdec Volkswagenu utrpeli predbežne ľahké zranenia,“ dodala Balogová.

Poškodením vozidla Ford Mondeo vznikla hmotná škoda vo výške približne 2.000 EUR a na druhom vozidle VW Multivan približne 20.000 EUR. Poškodený bol aj kovový stĺpik dopravnej značky, na ktorom vznikla hmotná škoda asi 100 EUR.

Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Žiline.


85 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Žilina

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
05:56
Budatínska Lehota
Kolóna
05:54
Strečno
Zver pri ceste
04:41
Bytčica
Uzavretá cesta
03:12
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
00:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina