Dnes najčítanejšie
Pôrodnicu vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline si vyberá najviac mamičiek v kraji

02 december 2014 - 08:23

Vlaky smerom do Českej republiky naberajú meškanie kvôli počasiu

Foto: Vlaky smerom do Českej republiky naberajú meškanie kvôli počasiu
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Medzinárodné vlaky, ktoré putujú smerom k našim českým susedom, naberajú pod vplyvom nepriaznivého počasia meškania. Portál Reflex prišiel včera s informáciou o mezinárodnom vlaku idúcom zo Žiliny do Prahy s celkovým meškaním 4 hodín a 20 minút. Podľa informácií je za tento stav zodpovedná námraza na trolejoch.

Na pomoc prídu aj dieselové lokomotívy

“Keď sú troleje namrznuté, strácajú elektrické lokomotívy energiu. Súpravy zostali stáť v staniciach aj na trati. Posielame za nimi dieselové lokomotivy, ktoré ich majú pretiahnuť cez namrznutý úsek. Pretiahnuť všetky však bude trvať hodiny,” vyjadril sa hovorca Českých drah Radek Joklík.

“Velké problémy s námrazou sú hlavne na strednej Morave - teda na Přerovsku, Olomoucku a Prostějovsku. Pripravujeme sa tiež na problémy v Prahe a okolí, kde sa začíná tvoriť námraza. Prosíme preto cestujúcich, aby nejazdili vlakmi, pokiaľ to nie je nutné,” dodal.

S výrazným meškaním zatiaľ len Excelsior

Na trati smerom do Prahy zo Žiliny zatiaľ výrazne meškal len rýchlik R 440 EXCELSIOR. Ranný vlak Ex 126 VSACAN Žilina (7:32) - Praha hl.n. (12:53) aktuálne mešká 14 min a Ex 150 HUKVALDY Žilina (8:22) - Praha hl.n. (13:53) aktuálne mešká 6 min. Viac o meškaniach si môžete pozrieť na http://poloha.vlaku.sk/


Dopravný servis
Vranie
Prekážka na ceste
11:27
Na Horevaží
Prekážka na ceste
11:15
Strečno
Policajná hliadka
10:26
Košická
Jama na ceste
10:15
Oškerda
Stacionárny radar
10:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.