Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Z vraždy 16-ročného chlapca obvinili jeho 16-ročnú kamarátku

01 december 2018 - 14:46

Žilinčanka Karin Suchomelová reprezentuje Slovensko vo fitness na MS juniorov v Ekvádore

Foto: Žilinčanka Karin Suchomelová reprezentuje Slovensko vo fitness na MS juniorov v Ekvádore
Foto: Karin Suchomelová

V rozmedzí dní 30. novembra až 3. decembra 2018 prebieha v hlavnom meste Ekvádoru - Quite - svetový šampionát juniorov vo fitness a kulturistike. Súčasťou deväťčlennej slovenskej výpravy je aj fitnesska Karin Suchomelová zo Žiliny, ktorá sa predstaví dnes v kategórii juniorky. Karin má 17 rokov a fitness sa venuje od svojich ôsmich rokov.

Pred štartom sme sa jej spýtali na prvé dojmy z krajiny aj pocity pred súťažou: „Ekvádor je zatiaľ taký, ako som si ho predstavovala, zatiaľ ma ničím neprekvapil. V nedeľu si pre nás organizátor prichystal spoznávaciu jazdu a navštívime niekoľko historických pamiatok. Čo sa týka konkurencie, zatiaľ vieme o dievčatách z Maďarska, Turecka, Poľska, Španielska, Rumunska a rátame, že by mohli prísť aj nejaké domáce dievčatá z Ekvádoru,“ popisuje mladá fitnesska.

Zároveň dodáva, že nakoľko ide o majstrovstvá sveta, súperky určite prídu v dobrých formách a konkurencia bude veľká. Karin má za sebou zatiaľ vydarenú sezónu, získala druhé miesta na Majstrovstvách Slovenska žien i juniorov, k nim pridala bronzové medaily z Majstrovstiev Európy a Arnold Classic a na Majstrovstvách sveta žien skončila piata. U nás trénuje v klube Gymnastika a fitness (GaF) Žilina. 

„Nakoľko súťažím v kategórii fitness, kde je potrebné mať aj voľnú zostavu, tak gymnastickú časť ma trénuje Dobroslava Lehotská. V posilňovni ma trénuje Miroslav Šolc a stravu mi pripravuje Peter Antal. V dobrých aj zlých chvíľach vždy stoja pri mne a som im vďačná za všetko, čo pre mňa robia,“ dodáva sympatická fitness juniorka zo Žiliny, ktorej budeme dnes držať palce. 

 


0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
08:39
Strečno
Policajná hliadka
08:29
Rajecká cesta
Jama na ceste
08:29
Veľká Okružná
Kolóna
08:28
Bytčická
Dopravná nehoda
08:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina