Dnes najčítanejšie
Policajti namerali v obci Kolárovice ďalšieho nezodpovedného vodiča, rýchlosť prekročil o 59 km/h

30 november 2018 - 16:40

Mestskí policajti narazili počas kontroly na dve sfalšované povolenia na vjazd do pešej zóny

Foto: Mestskí policajti narazili počas kontroly na dve sfalšované povolenia na vjazd do pešej zóny
Foto: Mestská polícia Žilina

Vo štvrtok 29. novembra vykonávali mestskí policajti v centre Žiliny kontrolu zaparkovaných vozidiel v rámci pešej zóny. Počas preverovania vydaných povolení na vjazd narazili na dva falzifikáty. Kartička, ktorá autám umožňuje vchádzať do historickej časti mesta a parkovať v nej, sa vydáva na základe zaplatenia stanovenej dane. 

Takéto povolenie mávajú majitelia prevádzok, ktorí vykonávajú zásobovanie a tiež vlastníci nehnuteľností. V prípade prevádzkární je cena povolenia stanovená na sumu 500 EUR za rok pri vjazdoch v časoch 05:00 - 08:00 a 18:00 - 20:00 a sumu 1.500 EUR za rok pre vjazdy v časoch 05:00 - 20:00.

Podľa aktuálne platných pravidiel sa vydáva maximálne jedno potvrdenie na jednu prevádzkareň resp. jedného vlastníka nehnuteľnosti a to len pre vozidlá vo vlastníctve resp. užívaní daňovníka. Na jednom takomto potvrdení môže byť uvedených maximálne 5 evidenčných čísel.

Hliadka mestskej polície však narazila na dva falzifikáty

„Hliadkou MP boli počas kontroly vozidiel v pešej zóne zistené dve rovnaké potvrdenia o zaplatení dane za vjazd do pešej zóny. Preverovaním na príslušnom odbore Mestského úradu v Žiline bolo zistené, že sa jedná o dva falzifikáty úradne vydaného potvrdenia, z ktorého si prevádzka zrejme vyrobila minimálne dve kópie,“ informuje Mestská polícia na sociálnej sieti.

V uvedenom prípade teda malo dôjsť k neoprávnenému vyhotoveniu kópií povolenia na vjazd do historickej časti mesta. Mestská polícia preto z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky postúpila celú vec orgánom činným v trestnom konaní.

Prípad si následne prevzalo Obvodné oddelenie Policajného zboru Žilina - Západ, ktoré pravdepodobne v tejto veci vznesie aj obvinenie. Obvineným osobám môže hroziť po dokázaní viny aj trest odňatia slobody.

Dlhodobým problémom v Žiline je aj zneužívanie preukazov vydaných pre zdravotne ťažko postihnuté osoby. Tie mnohí vodiči využívajú na bezplatné parkovanie a vjazd do pešej zóny. 
0 zdieľaní
Zdroj: Mestská polícia Žilina

Dopravný servis
Hričovská
Kolóna
16:15
Mojšova Lúčka
Kolóna
16:15
Strečno
Kolóna
16:15
Bytčica
Uzavretá cesta
16:12
Radoľa
Kolóna
16:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina