Dnes najčítanejšie
Na tuneli Višňové denne pracuje viac ako 180 pracovníkov, Skanska chce stihnúť termín do konca roka 2023

21 november 2018 - 13:17

Závod Kia Motors Slovakia navštívil minister hospodárstva Peter Žiga, diskutoval aj o investíciách

Foto: Závod Kia Motors Slovakia navštívil minister hospodárstva Peter Žiga, diskutoval aj o investíciách
Foto: Kia Motors Slovakia
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V stredu 21. novembra navštívil minister hospodárstva Peter Žiga výrobný závod Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom. Po diskusii s vedením spoločnosti si zo záujmom prezrel výrobné priestory lisovne, zvarovne a montážnej haly. 

Dae-Sik Kim, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti po návšteve povedal: „Som veľmi rád, že pán minister prijal moje pozvanie. Oceňujem, že sme mohli osobne diskutovať o súčasnom stave spoločnosti Kia Motors Slovakia. Tento rok sme do výroby zaviedli tri nové karosárske verzie modelu Kia Ceed, aby sme zabezpečili svoju konkurencieschopnosť v Európe. Rovnako sme sa zhovárali aj o výzvach, ktorým v súčasnosti na Slovensku čelí automobilový priemysel, o technológiách budúcnosti, alternatívnych pohonoch ako aj automatizácii a robotizácii výroby.“ 

Zdroj: Kia Motors Slovakia

„Automobilka Kia Motors Slovakia a jej dodávateľská sieť patrí k pilierom slovenskej ekonomiky a je súčasne dôležitým zamestnávateľom. Vláda oceňuje prínos tejto významnej investície a je pripravená diskutovať o podpore jej ďalšieho pôsobenia, vrátane investície do rozvoja, pridanej hodnoty a zvyšovania konkurencieschopnosti oproti zahraničiu,” povedal Peter Žiga, minister hospodárstva Slovenskej republiky.

Rok 2018 sa v spoločnosti Kia Motors Slovakia nesie v znamení spúšťania výroby nových modelov. Postupne zahájila výrobu kompletnej modelovej rady modelu Ceed v troch rôznych karosárskych verziách. Päťdverovú a kombi verziu v priebehu minulého týždňa doplnila najšportovejšia karosárska verzia ProCeed.

Okrem toho bola v máji predstavená aj vynovená Kia Sportage, ktorá je vyrábaná aj s mild-hybridným vznetovým pohonom. Práve vďaka úspešnému spusteniu výroby nových modelov je Kia Motors Slovakia schopná dlhodobo poskytovať stabilné pracovné miesta pre viac ako 3 800 zamestnancov. Atraktívny dizajn a moderné technológie obsiahnuté v nových modeloch zaručujú konkurencieschopnosť jednak automobilov ako aj samotnej automobilky na európskom trhu.

V tomto roku Kia Motors Slovakia pokračuje aj vo svojich investičných aktivitách a plánuje celkovo preinvestovať takmer 200 miliónov eur. Okrem investícií spojených so spustením výroby nových modelov Kia Motors Slovakia otvorila v auguste vlastné zdravotné stredisko priamo v areáli závodu, kde zamestnanci naplno využívajú moderné zariadenia, ktoré slúžia na prevenciu chorôb z povolania. V investíciách plánuje pokračovať aj v roku 2019 a rozvíjať tak svoje aktivity na Slovensku a v Európe.

Zdroj: TS Kia Motors Slovakia


Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
18:43
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
18:26
Strečno
Jama na ceste
18:15
Veľká Okružná
Prekážka na ceste
18:09
Solinky, Centrálna
Iné nebezpečenstvo
17:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina