Dnes najčítanejšie
VIDEO: Na ulici Vysokoškolákov niektorí vodiči bránia plynulej jazde a zipsovému radeniu

15 november 2018 - 12:09

Závod Kia Motors Slovakia pri Žiline dnes spúšťa výrobu modelu ProCeed

Foto: Závod Kia Motors Slovakia pri Žiline dnes spúšťa výrobu modelu ProCeed
Galéria: 18 fotiek
Foto: Kia Motors Slovakia

Dnes začal z výrobných liniek v závode Kia Motors Slovakia schádzať najnovší model - Kia ProCeed. Spája v sebe atraktívny dizajn, pôsobivé rozmery spolu so všestrannosťou vozidiel kombi v päťdverovej karosérii shooting brake. Batožinový priestor modelu ProCeed s objemom 594 litrov ponúka väčší objem než mnohé klasické kompaktné rodinné kombi, ale i mnohé vozidlá typu tourer z vyšších tried.

Vďaka odvážnemu dizajnu a konštrukcii ho možno považovať za najšportovejšieho predstaviteľa novej modelovej rady Ceed. Tretia generácia modelu ProCeed bude k dispozícii výlučne vo verziách GT Line alebo GT. ProCeed absolvoval premiéru na Autosalóne v Paríži, predávať sa začne exkluzívne v Európe v prvom štvrťroku 2019.

Galéria: 18 fotiek

„Spustenie výroby najnovšieho modelu Kia ProCeed je pre nás úspešným zavŕšením tohtoročného snaženia. Postupne sme zahájili sériovú výrobu päťdverovej a kombi verzie modelového radu Ceed, ako aj produktovo vylepšeného modelu Sportage. Zároveň sme do výroby úspešne aplikovali technológie selektívnej katalytickej redukcie na aktívnu reguláciu emisií. Výrazne sme znížili množstvo vyprodukovaných emisií našich motorov s cieľom spĺňať najnovšiu emisnú normu Euro 6d TEMP,“ povedal Dae-Sik Kim, prezident a výkonný riaditeľ Kia Motors Slovakia.

Nový ProCeed zdedil názov po predchádzajúcej generácii trojdverového kupé Kia pro_cee’d, ktorý sa taktiež vyrábal v závode Kia Motors Slovakia. V dvoch generáciách bolo pre zákazníkov vyrobených viac ako 190 000 kusov. Nový model bol navrhnutý v európskom dizajnovom centre vo Frankfurte nad Mohanom, pod dohľadom hlavného dizajnéra spoločnosti Kia Motors Europe Gregory Guillaumea, a pod vedením Petra Schreyera, prezidenta dizajnu a hlavného dizajnéra spoločnosti. Dizajnový tím preskúmal, ako najlepšie znovu zrodiť model pro_cee’d a zabezpečiť, aby nestratil ani kúsok z jeho vitality pri transformácii na päťdverový shooting brake.

„Prípravy na sériovú výrobu modelu ProCeed sme v našom závode začali už koncom minulého roka úpravou technológií výrobných liniek. Dnešnému úspešnému spusteniu výroby predchádzalo zaškolenie a tréning výrobných operátorov vo výskumno-vývojovom centre v Kórei ako aj priamo v našom závode. Nový  typ karosérie shooting brake priniesol z pohľadu výroby viacero výziev, ktoré sa nám podarilo úspešne zvládnuť. Vďaka tomu sme nadobudli množstvo nových a cenných skúseností,“ povedal Roman Kraľovanský, vedúci výroby v Kia Motors Slovakia.

Zdroj: Kia Motors Slovakia

Viac ako 300 pracovníkov sa zúčastnilo školení vo výskumno-vývojovom centre Kia Motors v kórejskom Namyangu zameraných na spustenie sériovej výroby novej modelovej rady Ceed. Išlo prevažne o skúsených zamestnancov z montážnej haly a oddelenia kvality. Zúčastnili sa ich aj kolegovia z ďalších výrobných hál a oddelení. Ich dôležitou úlohou bolo vopred odhaliť prípadné nedostatky, ktoré by mohli nastať počas sériovej výroby. Takmer sedemdesiat z nich sa už začiatkom tohto roka zúčastnilo tréningu naviazaného práve na výrobu najnovšieho modelu ProCeed.

V tomto roku Kia Motors Slovakia pokračuje vo svojich investičných aktivitách a celkovo plánuje preinvestovať takmer 200 miliónov eur. Okrem spustenia výroby nových modelov Kia Motors Slovakia otvorila v auguste vlastné zdravotné stredisko priamo v areáli závodu, kde zamestnanci naplno využívajú moderné zariadenia, ktoré slúžia na prevenciu chorôb z povolania.

Po spustení predaja začiatkom roka 2019 bude model ProCeed k dispozícii s rôznorodou ponukou motorov. Pre modely GT Line budú k dispozícii tri motory, vrátane obľúbeného 1,0-litrového motora T-GDi s výkonom 120 koní a krútiacim momentom 172 Nm. Najvýkonnejším agregátom pre modely GT Line je nový 1,4-litrový motor T-GDi, ktorý dosahuje výkon 140 koní. Zákazníci si budú môcť vybrať aj nový úsporný 1,6-litrový vznetový motor CRDi s označením ,,Smartstream“.

Motor s výkonom 136 koní v modeloch Ceed a ProCeed je prvý vznetový motor Smartstream od spoločnosti Kia, a zároveň najekologickejší vznetový motor, aký automobilka v súčasnosti ponúka. ProCeed GT bude poháňať rovnaký 1,6-litrový motor T-GDi, ako používa nový Ceed GT. Ide o najsilnejší motor v ponuke s výkonom 204 koní a krútiacim momentom 265 Nm. V nových modeloch ProCeed GT a Ceed GT sa zároveň po prvýkrát predstaví sedemstupňová dvojspojková prevodovka automobilky Kia.


Zdroj: TS Kia Motors Slovakia


Dopravný servis
Rudinka
Práca na ceste
19:27
Strečno
Kolóna
18:58
Strečno
Jama na ceste
18:28
Košická
Prekážka na ceste
17:56
Terchová
Iné nebezpečenstvo
17:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia