Dnes najčítanejšie
Tábor bezdomovcov, ktorí znečisťovali odpadkami okolie aj Mostnú ulicu, dalo mesto odstrániť

13 november 2018 - 12:10

Zelené Vlčince v Žiline spustili predpredaj bytov

Foto: Zelené Vlčince v Žiline spustili predpredaj bytov
Galéria: 7 fotiek
Foto: Zelené Vlčince

Developerská spoločnosť Reinoo postaví v Žiline svoj doposiaľ najväčší rezidenčný projekt. Zelené Vlčince vyrastú v zabývanej mestskej časti Vlčince. V pešej dostupnosti od vodného diela a žilinského lesoparku pribudne 140 nových bytov a 200 parkovacích miest.   

Zelené Vlčince ponúknu v dvoch bytových domoch 1 až 4-izbové byty, s výmerami od 29 m2 až do 126 m2 a nadštandardné 5-izbové strešné byty s rozľahlými terasami. Novostavby vyrastú v mestskej časti Vlčince, na rozmedzí ulíc Moskovská a Bulharská. Po dokončení výstavby rezidenčných domov vznikne bývanie rodinného typu s výborným dispozičným riešením jednotlivých bytov, nadštandardne veľkými balkónmi a podzemným parkovaním.

Zdroj: Zelené Vlčince

Veľký dôraz bol pri príprave projektu kladený na využitie ekologických riešení a zeleň. V okolí bytových domov bude realizovaná nadštandardná parková výsadba so vzrastlými stromami s výškou až 6 metrov. Samotné strechy bytových domov budú realizované ako zelené, vegetačné. Inštalácia systémov na vsakovanie dažďovej vody zabezpečí prirodzený odvod vody z územia naspäť do pôdy, namiesto odvádzania do kanalizácie.

„Pri príprave projektu sme sa zamerali na potreby budúcich majiteľov. Verím, že skladbou bytov, ich dispozíciami, občianskou vybavenosťou, ako aj možnosťami tráviť voľný čas, dokážeme naplniť všetky ich potreby. Okrem bytov so štandardnou rozlohou, ponúkneme aj špeciálne veľkometrážne byty. Tie môžu byť so svojou výmerou alternatívou pre bývanie v rodinnom dome,“ uviedol Roman Petro, projektový manažér spoločnosti Reinoo. 

Pred projektom vznikne detské ihrisko, kolaudácia je naplánovaná na 2020

Jednotlivé domy budú vysoké osem podlaží, pričom posledné podlažie bude ustúpené. Noví obyvatelia Zelených Vlčiniec určite ocenia aj služby v okolí novostavby. V pešej dostupnosti do 15 minút sa nachádza vodné dielo, parky, jasle, škôlky a školy. Takisto pošta, lekárne, obchody, kostol, kaviarne a reštaurácie. Priamo pred projektom vznikne aj nové detské ihrisko. Zahájenie výstavby je naplánované na začiatok roka 2019. S dokončením a kolaudáciou sa počíta ku koncu roka 2020, kedy by sa mohli do novostavby nasťahovať aj prví majitelia.

Zdroj: Zelené Vlčince

„Naším cieľom bolo vytvoriť moderné mestské bývanie, ktoré zapadne do koloritu tejto príjemnej štvrte. Rešpektujeme výšku a charakter okolitej zástavby, súčasťou ktorej bude verejne prístupný rozľahlý park a detské ihrisko. Uvedomujeme si, že problémom Vlčiniec je parkovanie. Počet parkovacích miest sme preto nadimenzovali tak, aby nikto z majiteľov bytov nemal strach či bude mať kde večer zaparkovať. Pri kúpe bývania hľadá každý z nás zároveň aj dobrú investíciu. Dbali sme preto na rozumné výmery a čisté dispozície bez hluchých miest. Byty sme dizajnovali tak, aby sa dali ľahko a flexibilne zariadiť,“ vysvetľuje architekt projektu Peter Gažo.

Spoločnosť Reinoo má za sebou viaceré developerské projekty. Úspešne dokončila výstavbu prvej etapy novej štvrte Pod Zábrehom v Púchove, ktorú bude po dokončení tvoriť 108 bytov v šiestich bytovkách. Zároveň má za sebou rekonštrukciu niekoľkých kancelárskych budov priamo v Žiline. Pred dvomi rokmi obnovila historickú budovu Banky na Legionárskej ulici, hneď vedľa synagógy. Aktuálne dokončuje projekt rekonštrukcie bývalej budovy Pošty na sídlisku Vlčince, ktorá po dokončení ponúkne viac ako 12 000 m2 prenajímateľnej plochy. 

Viac o projekte nájdete na webovej a facebook stránke projektu Zelené Vlčince - www.zelenevlcince.sk

 

 


90 zdieľaní
Zdroj: PR Zelené Vlčince

Dopravný servis
Krasňany
Kolóna
18:56
Strečno
Kolóna
18:55
Mojšova Lúčka
Kolóna
18:55
Stráža
Kolóna
18:44
Strečno
Kolóna
18:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina