Dnes najčítanejšie
Letná párty na piesku HU:manization 2019 opäť otvorí leto v Žiline!

17 október 2018 - 11:09

Na žilinskom letisku zasahujú záchranné zložky, stala sa tam simulovaná letecká nehoda

Foto: Na žilinskom letisku zasahujú záchranné zložky, stala sa tam simulovaná letecká nehoda
Foto: Facebook Falck SK

Na Letisku Žilina v Dolnom Hričove bola dnes 17. októbra v dopoludňajších hodinách simulovaná letecká nehoda. Ide o súčinnostné cvičenie záchranných zložiek, ktoré preverí prácu záchranárov. Počas cvičenia bude po prvý krát využité skutočné lietadlo - odstavený bývalý vládny špeciál a niektoré záchranné akcie budú prebiehať aj priamo v ňom.

Na mieste zasahujú zložky Rýchlej zdravotnej služby Žilina, Červeného kríža, Krajského a Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Žilina a tiež Polícia SR. Všetci budú spoločne pomáhať pri odstraňovaní následkov simulovanej nehody lietadla s 25 cestujúcimi.

Posádku lietadla tvoria dobrovoľníci z vysokej školy, ktorí sú profesionálne maskovaní na rôzne typy poranení, od ľahších odrenín, šoku až po veľmi vážne zranených.

„Cieľom cvičenia bude prakticky precvičiť činnosť záchranných zložiek letiska, ostatných zložiek Integrovaného záchranného systému a iných podporných zložiek pri riešení leteckej nehody, po jej vzniku a odstraňovaní jej následkov. Precvičí sa zároveň aj procedúra vyrozumenia o vzniknutej situácii, výmena informácii medzi záchranárskymi zložkami a tiež reálne dojazdové časy povolaných zložiek integrovaného záchranného systému,“ informuje žilinské letisko na svojej Facebook stránke.


0 zdieľaní
Zdroj: Letisko Žilina

Dopravný servis
Na Horevaží
Kolóna
06:28
Gbeľany
Policajná hliadka
06:23
Lietavská Lúčka
Práca na ceste
06:08
Nemocničná
Prekážka na ceste
06:07
Krasňany
Policajná hliadka
05:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina