Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Uprostred križovatky na Košickej sa zrazilo osobné auto s trolejbusom, cesta je blokovaná

19 november 2014 - 20:00

V Bytčici zrážka Rajeckej Anče s osobným automobilom

Foto: V Bytčici zrážka Rajeckej Anče s osobným automobilom
Galéria: 8 fotiek
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Ak máte v úmysle prechádzať cez Bytčicu, zbystrite pozornosť. Práve tu sa totiž podľa prvých informácií odohrala zrážka Rajeckej Anče a osobného automobilu. Vodička sivej Škody Octavia mala prejsť cez priecestie na signál STOJ (na červenú).

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Vodičku bolo potrebné vyslobodiť, nakoľko ostala ťažko zranená zakliesnená v aute.

Podľa informácií čitateľa bolo na mieste počuť detský plač a vlak tlačil automobil odhadom 150 metrov. Veríme, že nehoda nemá tragické následky. Pri prejazde cez Bytčicu zbystrite pozornosť! Ide o priecestie pri pumpe.

Aktualizácia 20:30

Vo vlaku sa v čase zrážky nachádzalo približne 20 ľudí.

Aktualizácia 22:00

Vozidlo viedla 34-ročná žena, s ktorou sa v aute nachádzali aj jej dve maloleté dcéry. Obe dievčatá vyšli z vozidla ešte pred príchodom záchranárov. Zakliesnenú vodičku museli z vozidla vystrihnúť hydraulickým náradím.

Aktualizácia 22:30

Záchranári museli uviesť zranenú ženu do umelého spánku. S devastačnými poraneniami hlavy bola prevezená do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline.

Aktualizácia 20.11.2014 - 08:50

K vážnej dopravnej nehode došlo v stredu 19.novembra vo večerných hodinách na železničnom priecestí v Žiline, mestskej časti Bytčica. 34 ročná vodička viedla vozidlo Škoda Octavia po ulici Dlhej smerom k ceste I/64. Pri prejazde cez železničné priecestie nerešpektovala svetelné priecestné zabezpečovacie zariadenie, ktoré v tom čase svietilo dvoma prerušovanými červenými svetlami. Vodička vošla na priecestie do jazdnej dráhy prichádzajúcemu osobnému motorovému vlaku. 30 ročný rušňovodič jazdiaci v smere od Žiliny do Rajca zrážke s vozidlom už nestihol zabrániť. Po náraze bolo vozidlo tlačené po koľajisku.  Pri dopravnej nehode utrpela 34 ročná vodička ťažké zranenia, dve maloleté deti vo veku 5 a 9 rokov, ktoré prepravovala vo vozidle, vyviazli s ľahkými zraneniami. Rušňovodič zranenia neutrpel. Požitie alkoholu u rušňovodiča polícia nezistila, u vodičky bol nariadený odber krvi. Hmotná škoda na vozidlách je odhadnutá na 9.000,-€. V dôsledku dokumentácie a odstraňovania následkov dopravnej nehody bola na uvedenom úseku trate výluka do 21.45 hod. Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Žiline.

Tlačová správa KRPZ Žilina

Dbajte na zvýšenú opatrnosť pri prejazde železničnými priecestiami!Dopravný servis
Rudinka
Kolóna
15:08
Brodno
Kolóna
14:57
Rudinka
Prekážka na ceste
14:55
Bytčica, Dlhá
Kolóna
14:54
Rajecká cesta
Kolóna
14:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina