Dnes najčítanejšie
Svetová bojová show ENFUSION zavíta po roku opäť do TIPSPORT arény v Žiline už 27. apríla

28 september 2018 - 15:06

Mesto Žilina reaguje na dopravný kolaps, bude žiadať o okamžité vypnutie svetelnej križovatky

Foto: Mesto Žilina reaguje na dopravný kolaps, bude žiadať o okamžité vypnutie svetelnej križovatky
Foto: TS Mesto Žilina

Žilinu trápi už druhý deň kolaps dopravy. Môže za to jednak oprava Mostnej ulice a tiež spustenie svetelnej signalizácie pri novootvorenom obchodnom dome s nábytkom na výpadovke do Martina. Situácia je vážna, mesto sa preto rozhodlo konať.

„Cestná svetelná signalizácia je na ceste  I. triedy, ktorá je v správe Slovenskej správy ciest, samotný semafor je v správe obchodného domu,“ uviedol vedúci odboru dopravy z Mestského úradu v Žiline Peter Rolko.

Doplnil, že mesto do povoľovacích konaní nevstupovalo, rozhodnutie na dočasné užívanie semaforu počas skúšobnej doby 90 dní vydal povoľujúci cestný správny orgán Okresný úrad Žilina, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií. Počas tejto deväťdesiatdňovej lehoty sa má priebežne analyzovať funkčnosť systému v spolupráci s Krajským dopravným inšpektorátom v Žiline s cieľom stanoviť signálny plán svetelnej signalizácie, ktorý bude minimalizovať negatívne dopady na plynulosť cestnej premávky na ceste I/18.

Už pri samotnom povoľovacom procese sa podľa vedúceho dopravy muselo očakávať zhustenie dopravy v tejto lokalite a následný kolaps dopravy na hlavných žilinských ťahoch.

Mesto Žilina bude aktívne bojovať proti tejto svetelnej križovatke, pretože sa jasne ukázalo, že takéto riešenie je neefektívne. Budeme žiadať jej okamžité vypnutie, aktívne na tom pracujeme. Budeme vždy na strane občanov mesta,“ povedal žilinský primátor Igor Choma. 

Negatívny dopad tejto dopravnej situácie pociťujú nielen samotní vodiči, ale aj cestujúci mestskou a prímestskou autobusovou dopravou. 

Dopravnú situáciu neustále sledujeme, pre viac informácií môžete navštíviť aj našu skupinu na Facebooku https://www.facebook.com/groups/dopravny.servis.zilina/


0 zdieľaní
Zdroj: TS Mesto Žilina

Dopravný servis
Predmestská
Kolóna
17:14
Rajecká cesta
Policajná hliadka
17:13
Veľká Okružná
Kolóna
17:12
Oškerda
Kolóna
17:12
Radoľa
Kolóna
17:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina