Dnes najčítanejšie
Dnes sa počas celého dňa očakáva na území Žilinského kraja výskyt poľadovice a hmly

02 október 2018 - 08:30

Navštívte deviaty ročník Medzinárodného Festivalu ŽILINA VOCE MAGNA už od 10. do 13. októbra

Tohtoročný festival organizuje Žilinský miešaný zbor v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom Žilina, Konzervatóriom Žilina a pod záštitou primátora mesta Žilina Igora Chomu. Návštevníkov opäť pozývajú na domácu i zahraničnú pýchu zborového umenia. Deviaty ročník festivalu ŽILINA VOCE MAGNA a druhý ročník jeho súťažnej časti sa uskutoční od 10. do 13. októbra.  Predstaví sa 30 speváckych telies.

Festival Žilina Voce Magna ponúka opäť koncerty slovenských, ale aj zahraničných zborov v koncertných sálach i kostoloch Žiliny a okolia. Zoskupenia s úspechmi a oceneniami na celosvetovej úrovni pricestujú na jedinečnú prehliadku zborov. Festival zaháji v stredu 10. októbra o 19.00 hod., koncert speváckeho zboru Konzervatória Žilina a špičkového nemeckého chlapčenského zboru Jenskej filharmónie v priestoroch Evanjelického kostola Žilina.

Na otváracom koncerte v Dome umenia Fatra Žilina predvedie tento zbor vo štvrtok 11. októbra o 19.00 hod., veľkolepé vokálno-inštrumentálne dielo v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom Žilina. Farským kostolom Božského srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach sa zas rozozvučia o 19.00 hod., hlasy členov Žilinského miešaného zboru a Speváckeho zboru Pastor Bonus, Žilina. 

V poradí II. ročník súťaže začne v piatok 12. októbra o 13.00 hod. v Dome umenia Fatra, kde sa predstavia spevácke telesá kategórie B – mládežnícke zbory, C – detské zbory a D – vokálne skupiny. Do súťaže sa tento rok prihlásilo celkovo 22 slovenských i zahraničných telies. Tretí festivalový deň uzavrú vystúpenia v Katedrále Najsvätejšej Trojice Žilina o 19.00 hod.

Predstavia sa Detský zbor Motýli Šumperk (CZ), Dievčenský zbor strednej školy K. Szymanowského Katovice (PL) a Cantica Collegium Musicum Martin (SK) - zbor, ktorý nedávno získal zlatú medailu na svetovej zborovej olympiáde v Juhoafrickej republike.. Paralelne vystúpia vo Farskom kostole Panny Márie v Kysuckom Novom Meste zoskupenia Pueri Gaudentes Praha (CZ) a Womanvocal Humenné (SK) a o 19.30 hod., zas vo Farskom kostole Návštevy Panny Márie v Považskej Bystrici Ars Vocalis Banská Bystrica (SK) a Wyrzyski Chór Męski (PL).

Sobotňajší festivalový deň 13. októbra odštartujú o  9.00 hod., súťažné zbory kategórie A – dospelé zbory v Dome umenia Fatra Žilina. Tradičná súťaž o Grand Prix sa uskutoční o 15.00 hod., s vyhlásením výsledkov o 16.30 hod. Súťaž bude hodnotiť 5-členná odborná porota v zložení: prof. Ondrej Lenárd (SK), prof. Jiří Skopal (CZ), dir. Fabio Pecci (IT), Mgr. art. Elena Matušová (SK), prof. Benedykt Błoński (PL). Počas celého trvania je verejnosti prístupná. Vyvrcholením tohto ročníka je festivalový Galakoncert v Dome umenia Fatra v Žiline o 19.00 hod., kde sa okrem vystúpení festialových hostí z Čiech a Poľska predstaví Spevácky zbor Lúčnica (SK) a absolútni víťazi II. Medzinárodnej súťaže Žilina Voce Magna 2018.

Projekt je realizovaný z verejných zrojov Fondu na podporu umenia, s finančnou podporou spoločnosti IS Industry Solutions, Mesta Žilina a Kysuckého Nového Mesta. Partnermi projektu sú: Konzervatórium Žilina, Hotel Boss, Hotel Grand, Café Cupé a ZUŠ L. Árvaya. Hlavný mediálny partner: Žilinský Večerník. Mediálni partneri: euroawk, časopis Naša Žilinská diecéza, noviny MY, TKKBS, Internetový magazín Žilina Dnes, Kam do mesta, Stanica Žilina-Záriečie, RTVS, Rádio Devín, Rádio Frontinus, Rádio Lumen, Rádio Rebeca, Rádio Regina, Výveska, TV Severka, TV LUX, TV Raj. Predaj vstupeniek na štvrtkový OTVÁRACÍ koncert a sobotný GALAKONCERT je v pokladni/informačnej kancelárií ŠKO Žilina, Dolný Val 47, v pracovných dňoch od 7:00 do 18:00 hod. V deň koncertu sa dajú lístky zakúpiť do 18:50 hod.

Viac informácií nájdete na www.vocemagna.sk

Miesto: Žilina
Dátum: 10.10.2018 - 19:00    13.10.2018 - 19:00

38 reakcií


Dopravný servis
Vysokoškolákov
Kolóna
14:23
Radoľa
Kolóna
14:22
Mostná
Prekážka na ceste
12:57
Lavobrezná
Prekážka na ceste
12:22
Hričovská
Dopravná nehoda
12:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia