13 september 2018 - 16:54

Po krk v blate! Aj také sú jedinečné preteky Žilinské blatíčko 2018

Foto:  Po krk v blate! Aj také sú jedinečné preteky Žilinské blatíčko 2018
Foto: Marek Jančúch / Galéria: 18 fotiek

V sobotu, 22. septembra 2018, vypukne v žilinskom lesoparku Chrasť športové podujatie Žilinské blatíčko 2018. Štvrtý ročník bežeckej súťaže, ktorá nemá široko ďaleko obdobu. Jedná sa o krosový beh cez blatové jamy, rôzne priekopy a ďalšie prekážky. Celkovo ich na 9km trati bude tento rok až 40.

„Žilinské blatíčko je prekážkový beh určený širokej verejnosti. Najmä pre tých, ktorí sa vedia smiať aj po krk v blate. Nejde nám len o športový výkon a kvalitnú súťaž. Prajeme si, aby si u nás ľudia aj oddýchli, zabavili sa, pomohli si navzájom. A to všetko s množstvom blata všade naokolo. Za tie roky si k nám zvykli chodiť ženy aj muži, mladí, či starší, zo Žiliny i celého Slovenska. Najnovšie aj z Čiech a Poľska,“ povedal riaditeľ pretekov, Vladimír Randa.

„Spolu s celým tímom organizátorov i početnou skupinou dobrovoľníkov by som rád pozval všetkých Žilinčanov a návštevníkov Žiliny, aby sa prišli pozrieť na toto jedinečné športové podujatie. Môžete očakávať nádherné športové výkony a jedinečné situácie pri prekonávaní tých najrozmanitejších prekážok. Takisto by som rád upriamil pozornosť na miesto konania, obnovený lesopark Chrasť. Aj vďaka výťažkom z pretekov z predchádzajúcich ročníkov a práci Nadácie žilinský lesopark je to opäť nádherné miesto na jesenné prechádzky, opekanie a športové aktivity, ktoré sem neodmysliteľne patria,“ dodal na záver Vladimír Randa.

Žilinské blatíčko sa uskutoční v sobotu, 22. septembra 2018 od 10:00. Bližšie informácie nájdete na stránke www.Blaticko.sk 


Miesto: Lesopark Chrasť Žilina
Dátum: 22.09.2018 - 16:00


0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
14:57
Na Horevaží
Jama na ceste
14:44
Strečno
Jama na ceste
14:42
Strečno
Stacionárny radar
14:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina