Tesná prehra ŠK Makroteamu Žilina v Leviciach

Štyri vzácne vyrovnané zápasy sa odohrali v siedmom extraligovom kole. Tri bratislavské tímy vybjovali tesné víťazstvá a k nim s pridali Levice v domácom prostredí so Žilinou. Veľmi málo delilo futsalistov ŠK Makroteamu od zisku bodov v Leviciach. Po zlom začiatku ich výkon postupne rástol, no domáci nakoniec počas žilinskej power play ubránili tesné víťazstvo…

Futsal Team Levice – ŠK Makroteam Žilina 5 : 4 (4 : 3)

Zápas sa začal priam rozprávkovo pre domácich, keď už v 23.min. po góloch Zoráda a Adamiho vyhrávali 2:0. Hostia sa rýchlo spamätali a v 5.min sa pekným gólom P.Krištofíka vrátili do zápasu. Gól žilinčanom pomohol a v ďalšej fáze sa bez problémov vyrovnali aktívnej hre domácich. Výsledkom bol dokonca vyrovnávajúci gól v 14.min., ktorého autorom bol opäť dobre hrajúci P.Krištofík. V tomto okamihu začínali mať hostia navrch nielen herne, ale domácich trápilo aj 5 faulov na ich konte. Niekoľko žilinských šancí zostalo nevyužitých a tak prišiel trest. Po dvoch minútach prišiel zbytočný skrat v koncentrácii a v krátkom časovom slede dva inkasované góly, opäť v podaní Zoráda a Adamiho.

Žilinčania nezložili zbrane a o minútu znížili, keď na trikrát prestrelil brániacich domácich hráčov za pomoci teču P.Krištofík. Do konca prvého polčasu sa už nič vážneho nestalo a druhého polčasu nastupovali mužstvá s jednogólovým rozdielom v skóre. Diváci mali možnosť sledovať na oboch stranách dobrý futsal, aj keď góly nepadali. Až v polovici druhého polčasu vyšiel domácim dokonale signál z rohového kopu a po po presnej strele J.Krivočenka získali Levice opäť dvojgólový náskok.

Keďže to nešlo z hry, hostia 7 minút pred koncom skúsili hru bez brankára. Vypracovali si tak hernú prevahu, ktorú pretavili v 37.min. do kontaktného gólu. Peknú kombináciu zakončil k pravej žrdi L.Bezák. Ďalšie šance už hostia nepremenili, domácich podržal brankár E.Bielik a navyše mal dvakrát dobre postavené žrde.

Zostavy:
Levice: Erik Bielik, Šimon Nemček - Matúš Budovec, Gabriel Švec, Viliam Rakica, Miroslav Graus, Ján Adami, František Jakab, Egon Zorád, Ján Krivočenko, Andrej Matonok
Žilina: Filip Kováč - Marián Hudek, Vladimír Papajčík, Michal Škulec, Patrik Krištofík, Lukáš Bezák, Michal Užák, Michal Lajš
góly: Zorád, Ján Adami po 2, Krivočenko – Krištofík 2, Bezák, Adámi vlastný
300 divákov
Rozhodovali: J.Kopec, P.Havrilla

“Na záver….Hoci sme nastúpili v značne oklieštenej zostave, odohrali sme dobrý zápas. Až na dva dvojminútové skraty, ktoré rozhodli o strate bodov… Katastrofálny úvod s dvoma inkasovanými gólmi a potom situácia v 13. a 14. minúte za stavu 2:2 pri 5 fauloch súpera s ďalšími dvoma zbytočne inkasovanými gólmi. V záverečnej power play sme neboli vo finálnej fáze dôrazní a tak sa nám podarilo iba znížiť, hoci sme mali opäť dosť šancí na vyrovnanie.”

Ostatné výsledky 7.kola:
Gurmáni Bratislava – MFsK Nitra 5:4 (3:1)
góly: Bician 2, Török, Selecký, Zaťovič vlastný – Fuska, Voletntier po 2,
ŽK: Rechtorík, Bician – Zaťovič,
70 divákov

FTVŠ UK Bratislava – ŠK Pinerola Bratislava 1:3 (0:1)
góly: Klanica – Marušinec, Paštrnák, Mikulišin
ŽK: Škrobák, Fedák, Gál, Vöröš (všetci FTVŠ)
80 divákov

Čekan Mekenroff 1897 Bratislava – MFK Tupperware Nové Zámky 6:5 (3:2)
góly: Levský 2, Maričák, Uhrín, Michalec, Mazán – Jurík 2, Varga, Gašparík, Glofák,
ŽK: Gál, ČK Oršolík (obaja Tupperware)
60 divákov

FK Prešov – Slov-Matic FOFO Bratislava bude dohraný v sobotu, 29. 11. 2014 o 17.30 h.

Program 8. kola (21.11.2014)
19:30 h. ŠK Makroteam Žilina - FK Prešov
20:00 h. MFsK Nitra - Futsal Team Levice
20:15 h. ŠK Pinerola Bratislava - MFK Tupperware Nové Zámky
20:30 h. FTVŠ UK Bratislava - Gurmáni Bratislava

Jeden zápas 8.kola už bol predohratý...

Slov-Matic FOFO Bratislava - Čekan Mekenroff 1897 Bratislava 11:1 (2:0)
Góly: Kyjovský 3, Bahna 2, Kozár, Seidler, Rejžek, Drahovský, Bartošek, Rick - Jurkovič
ŽK: Brndiar – Maglen