Dnes najčítanejšie
Auto so skupinou mladíkov narazilo do stromov, dopravnú nehodu neprežil 17-ročný muž
COVID-19 vývoj situácie v kraji

16 august 2018 - 14:37

Výrobný závod Kia dnes otvoril vlastné zdravotné stredisko na prevenciu chorôb z povolania

Foto: Výrobný závod Kia dnes otvoril vlastné zdravotné stredisko na prevenciu chorôb z povolania
Galéria: 5 fotiek
Foto: TS Kia Motors Slovakia

Kia Motors Slovakia dnes slávnostne otvorila vlastné zdravotné stredisko priamo v areáli závodu, ktoré má slúžiť na prevenciu chorôb z povolania. Stredisko je plne vybavené najmodernejšími zariadeniami na ultrazvukovú terapiu, elektroliečbu, laserovú terapiu, selektívnu rádiofrekvenčnú terapiu, terapiu rázovou vlnou a vodoliečbu horných končatín.

V stredisku bude pôsobiť pracovný lekár, rehabilitačný lekár, zamestnanec poskytujúci prvú pomoc a dvaja fyzioterapeuti. Personál strediska bude v plnej prevádzke schopný denne vybaviť až 25 lekárskych prehliadok vo vzťahu k práci a až 140 preventívnych cvičení a plniť tak hlavný zámer strediska, ktorým je predchádzanie zdravotným problémov vzniknutých v súvislosti s prácou.

„Neustále sa snažíme zlepšovať starostlivosť o našich zamestnancov, ktorí sú vďaka snahe a odhodlaniu kľúčom k úspechom spoločnosti Kia Motors Slovakia. Je pre mňa veľkou cťou dnes otvárať nové zdravotné stredisko, ktoré bude slúžiť predovšetkým na prevenciu zdravotných problémov v súvislosti s prácou,“ povedal Dae-Sik Kim, prezident a výkonný riaditeľ Kia Motors Slovakia. 

Zamestnanci na rizikových pozíciách budú môcť cvičiť

Primárnou cieľovou skupinou zdravotného strediska sú zamestnanci automobilky pracujúci na rizikových pozíciách vystavení hluku, vibráciám a fyzickej záťaži. Budú im poskytované bežné fyzioterapeutické cvičenia s pomôckami ako sú fitlopty, balančné podložky, overball lopty, TRX, SM systém a iné.

Pokiaľ ide o terapie, k dispozícii je ultrazvuková, selektívna rádiofrekvenčná terapia, laserová terapia, ako aj terapia rázovou vlnou, elektroliečba a vodoliečba horných končatín. Terapie vybrané odborným garantom pracovnej zdravotnej služby MUDr. Viliamom Bršiakom napomáhajú pri odstránení bolestí a zápalov, prekrvení tkanív, regenerácie svalov, šliach, tkanív a kĺbov.

Prevencia bude zameraná na najviac zaťažované a ohrozované častí tiel ako horné končatiny, spodná a horná časť chrbta. Jednotlivé zdravotné problémy budú posudzované odborníkmi individuálne podľa diagnózy. Odborníci zdravotného strediska budú taktiež zdôrazňovať dôležitosť pravidelného cvičenia, získanie správnych návykov, posilnenie oslabených svalov, či správne držanie tela, čo si bude vyžadovať spoluprácu zamestnancov spoločnosti. 

Výstavba nového zdravotného strediska Kia Motors Slovakia vyplynula z potreby priestorov na preventívne cvičenia pre zamestnancov ešte v roku 2017. So stavebnými prácami sa začalo vo februári tohto roka. Tie boli ukončené v rekordne krátkom čase, pričom kolaudácia priestorov sa uskutočnila 26. júla. Od 17. augusta sa budova oficiálne otvára k užívaniu, pričom pracovný lekár je v nových priestoroch strediska zamestnancom k dispozícii už teraz.  

Zdroj: TS Kia Motors Slovakia


Dopravný servis
Strečno
Hmla
10:28
Cesta I/64
Stacionárny radar
09:08
Brodno
Práca na ceste
08:11
Košická
Hmla
07:11
Strečno
Jama na ceste
07:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia