10 august 2018 - 09:54

Dnes sa opäť očakáva výskyt búrok s krúpami, výstraha platí do 21:00 hod.

Foto: Dnes sa opäť očakáva výskyt búrok s krúpami, výstraha platí do 21:00 hod.

Neustále prevládajúce vysoké teploty by dnes 10. augusta mohli vystriedať búrky s krúpami. Ich príchod sa očakáva v popoludňajších hodinách. Nad územie Slovenska by mali doraziť v čase medzi 12:00 hod. a 21:00 hod. a očakáva sa, že prinesú aj krátkodobé intenzívne lejaky či silný nárazový vietor. Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal výstrahu 1. stupňa.

Vo všetkých okresoch Žilinského kraja je podľa SHMÚ zvýšená pravdepodobnosť výskytu búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 - 23 m/s (65 - 85 km/h).

Pri podobných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

Vydaná výstraha platí pre okresy: Žilina, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Bytča, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Tvrdošín.

Vysoké teploty však budú prevládať aj ďalej po víkende. Od pondelka by sa mali pohybovať nad úrovňou 30°C.


0 zdieľaní

Dopravný servis
Nemocničná
Jama na ceste
19:45
Strečno
Policajná hliadka
19:23
Estakáda
Prekážka na ceste
19:22
Strečno
Jama na ceste
19:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina