Dnes najčítanejšie
Plaváreň v Žiline otvoria od pondelka aj pre verejnosť

07 august 0000 - 14:25

Významné žilinské športové podujatie Žilinský triatlon oslavuje dvadsiate narodeniny!

Do Žiliny mieria európski juniorskí triatlonisti. Počas víkendu 18. - 19. augusta 2018 sa uskutoční tradične v lokalite Vodného diela Žilina jubilejný v poradí už 20. ročník Žilinského Triatlonu.

„Bolesť prebolí, hrdosť zostane“. Tento slogan asi najlepšie vystihuje to, o čom triatlon je. Vyznávači aj fanúšikovia, všetci triatlonoví nadšenci majú možnosť absolvovať v krásnom prostredí žilinského Vodného diela atraktívne triatlonové preteky určené ako pre výkonnostných športovcov, ktorí denne v bazéne, na bicykli, alebo na bežeckých tratiach absolvujú desiatky kilometrov, tak aj pre širokú verejnosť túžiacu predovšetkým prekonať samých seba.

Organizátor podujatia Klub plaveckých športov Nereus Žilina vychádza z dlhoročných skúseností a pripravil spolu s svojimi partnermi podujatie s kvalitnou organizáciou, dobre zabezpečenými traťami, vybaveným zázemím a s príjemnou športovou atmosférou.

Podujatie, ktoré je súčasťou seriálu pretekov Slovenského pohára v triatlone a kros triatlone a Majstrovstvami SR mužov i žien v krátkom triatlone patrí dlhoročne medzi najvýznamnejšie medzinárodné športové akcie, ktoré sa organizujú v našom meste. Úroveň a kvalitu podujatia potvrdzuje ocenenie 

Športové podujatie roka mesta Žilina z roku 2013 a priznaný štatút pretekov I. kategórie s ktorým sa môže pochváliť len máloktoré podujatie v triatlone  organizované na Slovensku.

V tomto roku si organizátori pripíšu ďalší významný úspech -  Žilina ako jedno zo siedmych európskych miest bude hostiť európskych mladých športovcov v rámci Európskeho pohára juniorov v triatlone. Účasť potvrdilo 122 juniorov a junioriek z 16 európskych krajín. Okrem nich usporiadatelia očakávajú účasť ďalších približne 600 pretekárov zo Slovenska i okolitých krajín.

Počas dvoch súťažných dní si zmerajú svoje sily na jednotlivých tratiach ako úplní začiatočníci, tak aj skúsení pretekári, veteráni, jednotlivci a štafety. Súťažiť sa bude v nádrži Vodného diela a na priľahlých cestných komunikáciách, z ktorých bude v tento deň z dôvodu bezpečnosti pretekárov vylúčená automobilová doprava.

Pripravený je sprievodný program pre návštevníkov, na Žilinskom triatlone môžete získať prvú z troch častí špeciálnej medaily

Triatlonový sviatok odštartuje v sobotu o 9:15 hod.  pretekmi na najkratších tratiach v tzv. super šprint triatlone jednotlivcov (0,15 km plávanie - 4 km cyklistika - 1 km beh). Tieto preteky sú určené predovšetkým deťom a začínajúcim triatlonistom, ktorí si ešte netrúfnu na dlhšie objemy.

Krátko po nich bude podujatie pokračovať pretekmi v krátkom triatlone (1,5 - 40 - 10 km), pričom sa bude rozhodovať, kto získa tohoročný titul Majstra SR v kategórii mužov a žien. Sobotný program zavŕši v poobedňajších hodinách náročná súťaž v terénnom kros triatlone.

V nedeľnom programe sú o 10:00 hod. naplánované preteky s najmasovejšou účasťou v šprint triatlone  jednotlivcov a štafiet (0,75 km plávanie - 20 km cyklistika - 5 km beh. Víkendový triatlonový program vyvrcholí pretekmi Európskeho pohára junioriek (štart 13.00) a juniorov (štart 15:00).

Okrem športového programu je pre divákov a návštevníkov Vodného diela pripravený aj doplnkový program  - predvádzanie a predaj cyklistického, plaveckého a bežeckého športového sortimentu a stánky s občerstvením.

A na záver ešte niečo pre tých, ktorí majú radi pekné zmysluplné športové výzvy: Tri významné žilinské športové podujatia sa v tomto roku spojili a vytvorili unikátnu spoločnú medailu. Tá vznikne spojením troch účastníckych medailí a získa ju ten, kto absolvuje každý z troch pretekov - Žilinský triatlon, Žilinský mestský polmaratón a Žilinské blatíčko.

Bližšie informácie nájdete na www.zilinskytriatlon.nereus.sk, alebo na fanpage Žilinský triatlon. Príďte – neoľutujete.


Miesto: Vodné dielo Žilina
Dátum: 18.08.2018 - 08:00    19.08.2018 - 18:00

104 zdieľaní
Zdroj: PR MKREO Žilinský Triatlon

Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
02:14
Strečno
Zver pri ceste
01:23
Strážov
Prekážka na ceste
20:11
Hričovská
Jama na ceste
20:07
Estakáda
Iné nebezpečenstvo
19:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia