Dnes najčítanejšie
Tip na výlet: V obci pri Ružomberku sa nachádza 13 metrov vysoký Lúčanský vodopád s modrou vodou

16 júl 2020 - 12:02

FOTO: Vo vonkajšej zóne FRI UNIZA vyhradili lúku pre motýle

Zdroj: Juraj Čerňanský, FRI UNIZA

Podľa vzoru nemeckého partnera TU Dresden sa Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline (FRI UNIZA) podujala k aplikovaniu koncepcie „Schmetterlingswiesen – Lúka pre motýle“ vo vlastnej vonkajšej oddychovej zóne. Za účelom budovania lúky je preto vyhradený celý pás plochy.

„Nekosíme ho a umožňujeme tak vznik lúky plnej kvetov, ktoré ponúkajú životný priestor pre motýle, včielky, čmeliaky a ostatný hmyz. Sme radi, že sa u nás udomácnili aj niektoré vzácne druhy motýľov ako vidlochvost feniklový, dúhovec väčší a menší, žltáčik zaňoväťový, modráčik bielopásy, či ohniváčik veľký,“ doplnil Viliam Lendel, prodekan pre vzdelávanie FRI UNIZA.

Na fakulte tento týždeň prebieha aj tradičná Letná škola programovania, ktorej sa zúčastňuje 47 šikovných žiakov stredných škôl. Tí sa postupne oboznámia s internetom vecí a v súčasnosti už usilovne pracujú na zostavovaní svojich robotických autíčok, ktoré následne budú ovládať pomocou technológie Bluetooth cez vlastný smartfón.194 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
17:27
Cesta I/64
Kolóna
17:23
Rajecké Teplice
Kolóna
17:23
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
17:22
Porúbka
Kolóna
17:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia