Úprava radenia a odbočovania Komenského-Hlinská

Odpovedať      Založiť novú tému

Zmazaný používateľ Pridané: 01.08.2017 - 22:54

Rád by som upozornil vodičov, že v týchto dňoch prebieha dosť výrazná zmena radenia v pruhoch a odbočovania na Komenského ulici pri pokračovaní na Hlinskú ulicu. Jednalo sa o nebezpečný prechod pre chodcov pri zastávke MHD na Komenského ul., ktorí prechádzali na Lichardovu ul. Už tam bolo viacero závažných dopravných nehôd, v tomto mieste bolo fakticky 5 jazdných pruhov a vodiči neúmerne zrýchľovali jazdu. Takisto boli nehody za mostom, pokračovanie na Hlinskú ul., pri výjazde áut z Mostnej ul. a tiež pri odbočovaní na Saleziánsku.
Pri prechode pre chodcov sú novovytvorené 2 ostrovčeky, ktoré pomôžu väčšej bezpečnosti chodcov. Zároveň sa znížil počet pruhov na 4, pričom v smere od centra bude len 1 pruh pre priamu jazdu a 1 pre odbočenie doprava na Lichardovu. V opačnom smere je po novom 1 pruh pre priamu jazdu + 1 pruh pre vozidlá MHD. Na moste medzi Komenského a Hlinskou bude v smere od centra iba 1 pruh, kúsok za tým bude ďaľší pruh pre odbočenie vozidiel MHD na zastávku. Po asi 30 m budú 3 pruhy, 1 pruh pre odbočenie k Bille doľava, 1 priamy, 1 pre odbočenie doprava na Saleziánsku. V opačnom smere na moste do centra bude 1 pruh priamy + 1 pruh pre odbočenie doľava na Lichardovu.
Je treba si na to postupne zvyknúť, lebo zo začiatku môžu vzniknúť chaotické situácie. Najmä treba dávať pozor pri výjazde z Mostnej na Komenského alebo Hlinskú.
Bohužiaľ táto zmena nevyriešila možnosť odbočenia z Komenského na Mostnú v smere na Poprad a problematické vychádzanie zo Saleziánskej a Nešporovej na Hlinskú ul. Tento problém bol navrhovaný riešiť v danom mieste kruhovým objazdom, čo zatiaľ nebolo schválené.Odpovedať      Založiť novú tému