Svetelná križovatka - výjazd zo Sasinkovej

Odpovedať      Založiť novú tému

detector Pridané: 08.03.2017 - 18:44

Nováčik


Príspevkov: 15
Založený: 11.11.2015 - 18:17:21

K Vášmu dnešnému článku, asi toľko:

Uvedená dĺžka čakania medzi dvoma zelenými v trvaní 3 minúty nie je bežná a zvykne byť spôsobená nesprávnym zastavením prvého vozidla pred križovatkou, kedy senzor nezaznamená jeho prítomnosť a zelenú z tohto smeru vynecháva. Dĺžka čakania medzi dvoma zelenými z tohto smeru je maximálne cca 2:10, a to pri plnom zaťažení všetkých ostatných smerov. Ak senzor nezaznamená vozidlo, potom zelená nabieha iba v prípade, ak si požiadajú o svoju zelenú chodci (priechod medzi Sasinkovou a Hviezdoslavovou, ktorý môže mať voľno jedine súčasne so zelenou od Sasinkovej). V tom prípade trvá zelená od Sasinkovej 20 sekúnd a ak nejdú chodci a je zaregistrované vozidlo, tak potom trvá väčšinou 15 sekúnd. Ak všetko funguje ako má, tých 15-20 sekúnd je vzhľadom na intenzity dopravy od Sasinkovej dostatočných. Dlhšia zelená by komplikovala hlavné prúdy od viaduktu, stanice a Hurbanovej, po ktorých navyše premáva MHD a SAD. Preto je pochopiteľné, že Sasinkova má najmenšiu prioritu.
Ak aj pri tejto dĺžke zelenej (15-20 s) nastanú zápchy, tie sú zväčša spôsobené zapchatou Kysuckou v smere von z mesta (kruháč alebo vysoký počet autobusov SAD, ktoré sa nezmestia na zastávku) alebo zápchou na Hviezdoslavovej (tú spôsobuje neriadený peší priechod pri súde).
Treba ešte dodať, že aj keď sú vo všetkých jazdných pruhoch senzory, tak tie často nič neriešia, lebo po prejazde posledného vozidla namiesto toho, aby hneď išla oranžová a spúšťal sa ďalší smer, nabieha na 3 sekundy ešte blikajúca zelená.
Tento stav však už dlho nepotrvá, lebo viadukt sa bude už o pár rokov celý prerábať a s ním aj križovatka.Odpovedať      Založiť novú tému