Dni energie a ekológie na Slovensku opäť prinášajú do Žiliny bohatý program plný noviniek a súťaží


Foto: Dni energie a ekológie na Slovensku opäť prinášajú do Žiliny bohatý program plný noviniek a súťaží Foto: www.energieprevas.sk/dens-2018

Už 6. júna zavíta do Žiliny už 5. ročník populárneho podujatia Dni energie a ekológie na Slovensku DENS 2018. Podujatie sa uskutoční na Námestí Andreja Hlinku, kde sa budete môcť nie len dozvedieť množstvo zaujímavých a prospešných informácií. Okrem vzdelávania sa budete môcť aj zabaviť.

Podujatie je zamerané na zvýšenie povedomia o ekologickejších spôsoboch života a o znižovaní nákladov na energie. Organizátori sa postarali o pestrý sprievodný program, ktorý poteší všetky vekové kategórie. 

DENS 2018 vám priblíži ekologické technologické novinky

„Návštevníci sa budú môcť bližšie zoznámiť so solárnymi systémami či už na ohrev vody alebo na produkciu elektriny, tepelnými čerpadlami, ale aj úspornými LED žiarovkami. Dokonca budú môcť získať 200 eurové poukážky na ich inštaláciu,“ uvádzajú organizátori.

Záujemcov poteší aj prezentácia inteligentných domácností, kde si budete môcť zblízka pozrieť technologické novinky, ako napríklad automatizované nastavovanie kúrenia, osvetlenia či žalúzií.

Mestský úrad v Žiline zabezpečí prezentáciu špičkových elektromobilov a nebude chýbať ani Tesla.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Pripravené sú aj aktivity a atrakcie pre deti

Deti si budú môcť otestovať svoje vedomosti, ale aj fyzickú silu. Zistia, koľko energie spotrebujú domáce spotrebiče a koľko jej vydajú pri údere kladivom. Rovnako sa dozvedia informácie o triedení odpadu a ochrane životného prostredia.

Príďte na DENS 2018 a ešte aj môžete vyhrať vyhliadkový let helikoptérou, bicykel alebo nákupné poukážky do OD IKEA.

Viac sa dozviete aj na internetovej stránke energieprevas.sk/dens-2018.


Miesto: Námestie Andreja Hlinku
Dátum: 06.06.2018 - 10:00    17:00


Prečítajte si viac:


  • Trenčín
  • |
  • 07 december 2023, 12:34
Upozornenie na uzávierku ulice v Trenčíne