Futbalisti MŠK vyhrali vysoko v Myjave. Ultras opustili štadión.


Foto: Futbalisti MŠK vyhrali vysoko v Myjave. Ultras opustili štadión.

Mladíci v drese MŠK Žilina opäť úradovali a tento raz si to odniesla Myjava. Už v prvej minúte po rýchlej akcii skóroval Čmelík. Šošoni hrali vo vysokom tempe a z hernej prevahy ťažili ešte do konca prvého polčasu, keď najskôr skóroval Škvarka a pred odchodom do kabín prudkou strelou Pečovský. Kopaničiari hrýzli aj napriek trojgólovému rozdielu a krátko po zmene strán znížili na 1:3. No už v 60. minúte sa k lopte dostal Mihálik a vymietol šibenicu domácej brány. Žilina vyhrala v Myjave vysoko 4:1 a naďalej sa drží v tesnom závese za vedúcim Trenčínom.


Spartak Myjava - MŠK ŽILINA 1:4 (0:3)

Góly: 51.Duga - 1.Čmelík, 32.Škvarka, 45.Pečovský, 60.Mihálik
Diváci: 1252

Myjava: Solnička - Beňo, Jánošík, Častulín, Kastelovič (46.Duga) - Ciprys, Sládek /K/ (69.Bruško), Pekár, Marček, Daniel - Oršula (73.Kuzma)

Žilina: Volešák - Mabouka, Piaček, Škriniar, Letić - Pečovský /K/ - Mihalík, Škvarka (83.Paur), Káčer (90.Klec), Čmelík (69.William) - Jelić


Zaujímavé nebolo len dianie na ihrisku. O rozruch sa postarali žilinskí Ultras, ktorí pred koncom prvého polčasu opustili štadión. Už ich prítomnosť na zápase prekvapením, nakoľko iba nedávno rozpustili OZ Žilinskí Fanatici. Fanúšikovia si však i tak našli cestu na Kopanice a od úvodu hlasno povzbudzovali žilinských hráčov.

Prvé problémy mali údajne už pri ceste do Myjavy: “Bohužiaľ všadeprítomná polícia zastavuje a opisuje všetky autá a na mieste nám po predložení OP odmietajú predať lístky. Do situácie sa vložil nakoniec p. Halabrín (majiteľ Spartak Myjava, pozn.red.), ktorý osobne ide vyzdvihnúť autobus niekoľko kilometrov za Myjavu a oznamuje policajtom, že nás pustí na jeho štadión do vlastného sektora zadarmo!”

Časť fanúšikov bola v tej dobe ešte len na ceste a keď prišli k štadiónu, polícia zakázala vstup fanúšikom Žiliny z Poľska. “Podľa údajného nariadenia delegáta zápasu odmietajú povoliť vstup každému, kto má poľský OP.”, opísali situáciu na svojej stránke Ultras. “Napriek maximálnej snahe sa nám nedarí docieliť, aby sme mohli byť všetci spoločne na tribúne a tak informujeme všetkých, že odchádzame do Žiliny.”


Zdroj: ultraszilina.sk


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu