32-ročnému mužovi sa na Orave podarilo ukradnúť dve vozidlá s kľúčmi v zapaľovaní zo záhrad


Foto: 32-ročnému mužovi sa na Orave podarilo ukradnúť dve vozidlá s kľúčmi v zapaľovaní zo záhrad
Galéria: 5 fotiek
Foto: KR PZ Žilina

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Dolnom Kubíne v uplynulých dňoch obvinil z prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s pokračujúcim prečinom neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a v súbehu s pokračujúcim prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia 32 ročného Jána z Brezna.

Obvinený muž mal v prvej polovici apríla tohto roku cez otvorenú bránu vojsť do dvora rodinného domu v obci Oravská Polhora. V otvorenej garáži mal nasadnúť do auta  Opel Agila, ktoré malo kľúče v spínacej skrinke. S autom sa mal odviezť do Tvrdošína, kde mal v krovinatom teréne za bývalou strelnicou auto odstaviť.

Galéria: 5 fotiek

Tam mal nasadnúť do iného auta Peugeot Partner, ktoré malo tiež kľúče v spínacej skrinke a s týmto sa mal odviezť do obce Horná Lehota, kde auto odstavil. Policajti muža vypátrali a tiež zistili, že sa dopustil majetkovej trestnej činnosti aj v minulosti pre ktorú si momentálne odpykáva trest.

Okrem iného mu bol Okresným súdom v Malackách právoplatne uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. Za nové obvinenia mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Žilina