V Žiline sa bude bojovať o extraligu, volejbalisti majú na dosah postup

V sobotu odohrali žilinskí volejbalisti posledné kolo 1. ligy vo volejbale mužov sezóny 2017/18. Na palubovke VK Nové mesto nad Váhom zakončili súťaž s jednou výhrou a jednou prehrou.

VK Nové Mesto Nad Váhom - VO AC UNIZA ŽILINA  2:3 (21, 20, -19, -21, -9) a 3:0 (17, 23, 18)

Zostava Žiliny:
Hrtús, Dedič, Šomko, Večeřa, Štoder, Láncoš
Libero: Kysela Ľ.
Striedali: Minárik, Sobek
Tréner: Zdenek Hauer

Naším cieľom bolo uhrať v Novom meste aspoň jeden z dvoch zápasov, čo sa nám aj podarilo. Víťazstvo bolo tesné a nerodilo sa ľahko, keďže náš štart do zápasu bol veľmi nervózny, robili sme chyby, ktoré súper využil a my sme sa ani nenazdali a prehrávali sme 0:2 na sety.

V treťom sete sme spresnili príjem, pritvrdili na útoku a dostali sme súpera pod tlak. Vyrovnali sme na 2:2. Piaty rozhodujúci set bol od začiatku pod našou taktovkou a my sme mohli začať oslavovať.

Žilinčania si víťazstvom v prvom zápase poistili prvé miesto v tabuľke a vybojovali tak celkové prvenstvo v lige pre sezónu 2017/18. Prvým miestom si zabezpečili postup do prelínacej súťaže o postup do extraligy, ktorá začína už 7 apríla kde naši chlapci nastúpia na palubovke VKM Stará Ľubovňa.

Domáce zápasy odohrajú 21. apríla proti VK Spartak UJS Komárno a 28. apríla proti VKM Stará Ľubovňa.