Traja muži z Čadce chceli okradnúť taxikára, teraz im hrozí až 8 rokov za mrežami


Foto: Traja muži z Čadce chceli okradnúť taxikára, teraz im hrozí až 8 rokov za mrežami Foto: ilustračné

Traja muži z Čadce vo veku 22, 24 a 29 rokov čelia obvineniu zo zločinu lúpeže spáchaného v spolupáchateľstve. Obvinil ich vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci.

Obvinení muži mali v sobotu 3. februára dopoludnia v Čadci nastúpiť do taxíka, ktorého vodičom bol 32-ročný muž. Muži sa viezli do obce Svrčinovec (okres Čadca), kde mali následne vodičovi zaplatiť. Po príchode do obce však žiadne peniaze za odvoz taxikárovi nedali a pod hrozbou násilia chceli od neho všetky jeho peniaze.

„Vodičovi sa malo podariť z miesta odísť a následne vec oznámiť na políciu. Po oznámení skutku boli všetci traja obvinení muži zadržaní. Pri skutku nedošlo k zraneniu osôb a ani k žiadnej majetkovej škode. Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval na všetkých troch obvinených mužov podnet na návrh na ich vzatie do väzby,“ informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Obvineným mužom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Prečítajte si viac:

Zdroj: KR PZ Žilina