Na celom území Žilinského kraja momentálne sneží, preto spomaľte a prispôsobte jazdu podmienkam


Foto: Na celom území Žilinského kraja momentálne sneží, preto spomaľte a prispôsobte jazdu podmienkam
Galéria: 3 fotky

Operačné stredisko KR PZ v Žiline upozorňuje vodičov na to, že v celom Žilinskom kraji husto sneží, čo výrazne sťažuje podmienky pre šoférovanie. Aj preto žiada vodičov o to, aby prispôsobili jazdu týmto podmienkam, keďže na cestách sa tvoria súvislé vrstvy snehu. Vzhľadom na teploty sa tiež očakáva vznik poľadovice, na čo upozorňuje výstrahou I. stupňa aj Slovenský hydrometeorologický ústav.

„Upozorňujeme vodičov, že v celom Žilinskom kraji momentálne husto sneží, na vozovkách sa tvorí súvislá vrstva snehu, žiadame vodičov aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky a poveternostným podmienkam,“ spresňuje Operačné stredisko KR PZ v Žiline

Pre vždy aktuálne dopravné informácie zo Žiliny a okolia vždy sledujete Dopravný servis - Žilina.

Aktualizácia 15:50 hod.

V Žiline a okolí došlo k viacerým drobným nehodám - škodovým udalostiam, ktoré blokujú vozovku. Vážnejšia dopravná nehoda 2 osobných vozidiel sa stala v obci Divinka. Zaobišla sa našťastie bez zranenia účastníkov. V smere od Závodia na Hôrky sa skrížil kamión cez cestu a uviazol čiastočne v priekope, cesta je neprejazdná. V obci Rosina narazilo auto do oplotenia rodinného domu, dopravu riadi polícia.

Aktualizácia 16:50 hod.

Polícia upozorňuje vodičov, že na diaľnici D1 v úseku Liptovský Hrádok - Ivachnová je na  vozovke súvislá vrstva snehu. Polícia žiada vodičov aby zvýšili svoju pozornosť, prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky a poveternostným podmienkam.

Aktualizácia 17:50 hod.

Doprava na Rajeckej ceste bola zastavená a kolóna sa aktuálne tvorí v celej dĺžke ulice, už od Nemocničnej aj Rondla.Prečítajte si viac: