Trojica amerických legionárov v PP TV RAJ Žilina sa musela vrátiť domov pre platnosť dokladov


Foto: Trojica amerických legionárov v PP TV RAJ Žilina sa musela vrátiť domov pre platnosť dokladov Foto: bkzilina.sk

Žilinský basketbalový klub PP TV RAJ Žilina, ktorý po piatich rokoch opäť účinkuje v extralige, sa bude musieť v najbližšom období zaobísť bez trojice amerických legionárov Waltera Wrighta, Brandona Conleyho aj Brandona Holcomba. Trojici hráčov totiž nestihli prísť doklady, a tak sa musia vrátiť domov do Spojených štátov amerických.

Posledný menovaný, pivot Brandon Holcomb, sa v uplynulých dňoch dostal do výberu All-stars exhibičného zápasu, ktorý sa odohrá v sobotu 16. decembra o 18.00 h v bratislavskej Hant aréne. PP TV RAJ Žilina bude mať v tomto zápase zastúpenie aj v podobe odchovanca Róberta Rožánka. Správu potvrdil na svojom webe aj basketbalový klub prostredníctvom manažéra Ondreja Šošku.

„Americkym hráčom neprišli doklady z USA, bez ktorých nemôžu zotrvať v Európe viac ako 90 dní, takze sa museli vrátiť domov. Mrzí nás to, patrili medzi najlepších hráčov ligy. Veríme, že sa im podarí získať všetky potrebné povolenia a pripoja sa späť k teamu v priebehu niekoľkých dní. V prípade, že sa im to nepodarí, budeme nútení hľadať iné riešenia,“ uviedol Ondrej Šoška.

Najbližšie sa Žilinčania predstavia na domácej palubovke proti Leviciam v stredu 29. novembra 2017 o 18:00 hod. v hale na Rosinskej ceste. Celý rozpis zápasov v sezóne nájdete na odkaze nižšie.


Prečítajte si viac: