Žilinskí volejbalisti si priniesli zo zápasov v Nitre dve víťazstvá

Žilinskí volejbalisti cestovali počas volebnej soboty na dvojzápas do mesta Nitra, kde na nich čakal súper VKP Bystrina SPU Nitra C. Ich prvý zápas bol na začiatku pod taktovkou domácich volejbalistov, Žilinčanom totiž prvý set vôbec nevyšiel a prehrali ho rozdielom triedy na 16 bodov.

V druhom sete zvýšili dôraz vo všetkých herných činnostiach a vyrovnali skóre zápasu na 1:1. Nakoniec sa rozhodovalo v päť setovej bitke. V skrátenom sete sa od začiatku ujali vedenia naši volejbalisti, v koncovke si síce dobre rozohratý set skomplikovali, no nakoniec svoju snahu zavŕšili víťazstvom.

Do druhého zápasu nastúpili v oveľa väčšej disciplíne, lepšie bránili a dokázali uhrať lopty v poli. S perfektným nasadením vydržali až do konca zápasu a spod Zobora si tak odniesli 2 víťazstvá.

VKP Bystrina SPU Nitra C - VO AC UNIZA Žilina 2:3 (16, -22, 19, -18,-12) a 0:3 (-21, -20, -24)

Zostava Žiliny:

• Minárik, Hrtús, Kalužný, Štoder, Rolček, Večeřa
  • Libero: Kysela Ľ.
  • Striedali: Šíma, Dedič
  • Tréner družstva: Zdenek Hauer

Najbližší zápas odohrajú žilinskí volejbalisti na domácej palubovke už nasledujúcu sobotu 11. novembra o 15:00 hod. a 17:00 hod. proti družstvu VKP Bratislava B.