Policajti odbočovali cez šikmé rovnobežné čiary, vodič si ich odfotil


Foto: Policajti odbočovali cez šikmé rovnobežné čiary, vodič si ich odfotil

Na Facebooku koluje fotografia služobného policajného vozidla, ktoré sa snaží v dopravnej špičke odbočiť cez šikmé rovnobežné čiary.

Pri fotografií jej autor uviedol, že počas dopravnej špičky sa vodič vozidla snažil odbočiť z ulice Kálov na Sad SNP. Netrvalo dlho a okolo zachytenej situácie sa strhla vlna komentárov a narážok na mužov zákona.

Pri príspevku sa píše:

“chlapci nemali maják ani nič, len tak pokojne zastavili a kým ich oproti vodiči nepustili, tak zablokovali autá stojace za nim celú križovatku a spôsobili samozrejme chaos. Nemajú tam ani len policajnú stanicu, žeby sa mali na čo vyhovoriť a keby toto spravil “bežný” vodiť, tak pokuta minimálne 100 eur.”


Podľa vyhlášky platí nasledovné:

Značka Šikmé rovnobežné čiary (č. V 13) vyznačuje priestor, do ktorého je zakázané vchádzať alebo doň nákladom zasahovať, ak to nie je potrebné na obchádzanie, odbočovanie na miesto ležiace mimo cesty alebo na vchádzanie na cestu z miesta ležiaceho mimo cesty; pritom nesmú byť ohrození ostatní účastníci cestnej premávky.


To či muži zákona vykonávali služobný zákrok z fotografie jasné nie je, rovnako to však nie je vylúčené. Policajti nie vždy používajú svetelné a zvukové výstražné znamenia pri vykonávaní zákrokov.

Prečítajte si viac: