15. septembra sa uskutoční ďalší ročník Žilinského mestského polmaratónu, registrácia je otvorená


Foto: 15. septembra sa uskutoční ďalší ročník Žilinského mestského polmaratónu, registrácia je otvorená

Štátny sviatok sedembolestnej Panny Márie a Žilinský sviatok behu - to je piatok 15. septembra 2017. V tento deň oslávia Žilinčania pohyb a radosť zo života.

„Dva krát sme obsadili Hlinkovo námestie a prakticky celé centrum mesta. Viac než tristo-hlavý dav bežcov sa hnal historickým centrom mesta, cez obe námestia, valy a cez Národnú ulicu, vybehol von z mesta a bežal ďalej až poza Váh, naspäť popred štadión MŠK až znovu na Národnú a do centra. Cieľ bol na rovnakom mieste ako štart - na Hlinkovom námestí.“

Organizátori Žilinského mestského polmaratónu sa zaviazali k pohybu a chcú to všetkým dokázať aj tento rok. Preto pripravujú mnohé novinky a veľmi svedomito pracujú na certifikácii bežeckej trate. Nechajme sa prekvapiť na štart, ktorý bude v piatok 15.9.2017.

Po minuloročných úspešných štafetách sa bude aj tento rok pokračovať v štafetovom behu dvojčlenných tímov. Pribudne aj ďalšia kategória resp. trať a tou je beh na 5 km, pri ktorom pobežia bežci centrom mesta Žilina. Päťkárov čaká okruh dlhý približne 2,5 km, ktorý zdolajú dva krát. Všetci štartujú spoločne - 5, 10, aj polmaratónci. Ako inak, za zvuku piesne Thunderstruck od ACDC.


Registrácia na všetky trate je možná až do 9. septembra. Prihlásiť sa bude možné aj neskôr, no za vyššie štartovné, rovnako aj priamo na mieste preteku.

Tento rok sme nezabudli ani na najmenších, pre ktorých organizuje program a detské behy zadarmo Atletická akadémia Žilina. Prihlásiť sa dá priamo v deň preteku, na mieste bude pripravený stánok. Čo čaká bežcov, alebo aká je motivácia?Okrem rozprúdenia krvi a podpory zdravého životného štýlu je pre najlepších bežcov pripravená aj finančná odmena - a to vo výške 130, 90 a 70 eur za prekonanie traťového rekordu, ktorý drží Juraj Vitko v čase 1:12:08 a Silvia Sebastien v čase 1:27:40. 

„Prizemoney sme vyhlásili len pre SR a CZ bežcov. Jednoducho chceme motivovať našich najlepších. Pre každého bežca je v cieli pripravená medaila. Nezabudli sme ani na pršiplášť a samozrejme plnohodnotné jedlo a doplnky výživy. Večer zakončíme after párty v *enjoyclube. Veríme aj v prekonanie počtu bežcov, ktorý je 350. Tešíme sa na každého bežca a nové rekordy.“

Viac informácií nájdete na stránke http://polmaratonzilina.salora.sk/


 

Miesto: Hlinkovo námestie
Dátum: 15.09.2017 - 10:15


Prečítajte si viac: