Letné kino: Klub poslednej nádeje


Foto: Letné kino: Klub poslednej nádeje

Keď pašerákovi Ronovi nečakane diagnostikujú vírus HIV, predpovedajú mu nanajvýš 30 dňovú budúcnosť a zaradia ho na testovanie nového lieku AZT. Spočiatku sa zdá, že Woodroof naozaj dlhšie neprežije, keďže jeho situáciu zhoršuje aj drogová závislosť. Po návšteve pochybného mexického lekára sa však rozhodne AZT vysadiť. O mesiac je nielenže stále nažive, ale dokonca oveľa zdravší. A cíti, že by na svojej skúsenosti mohol dobre zarobiť. Začne preto pašovať neschválené liečivá pre ostatných pacientov.

Napriek tomu, že Woodroofa priťahovali ženy, film v sebe obsahuje dôležitú myšlienku o tolerancii k sexuálnym menšinám. Príbeh sa do veľkej miery sústredí na jeho priateľstvo s transsexuálom Rayonom, vďaka ktorému prehodnotí homofóbne názory. Kanadskému režisérovi Jean-Marc Valléemu sa darí úspešne zachytiť Woodroofovu postupnú osobnostnú premenu zároveň s postupujúcimi prejavmi jeho choroby.

Matthew McConaughey si za postavu Rona Woodroofa odniesol Oscara v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe.

Klub poslednej nádeje (Dallas Buyers Club) – Jean-Marc Vallée / USA / 2013 / 117 min / české titulky

scenár: Craig Borten, Melisa Wallack
hrajú: Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto

Miesto: Stanica Žilina - Záriečie
Dátum: 15.08.2017 - 20:30


Prečítajte si viac: