Pod mostom na Rosinskej ceste našli ležať 75-ročného muža, ktorý mal vážne zranenia


Foto: Pod mostom na Rosinskej ceste našli ležať 75-ročného muža, ktorý mal vážne zranenia

V sobotu 29. júla vo večerných hodinách, našli okoloidúci ľudia na Rosinskej ceste bezvládne ležiaceho neznámeho muža. Starší muž sa nachádzal vedľa chodníka pre peších, pod mostom frekventovanej cesty I/18 v smere na Vlčince. Ľudia ktorí sa pristavili s autami na chodníku, okamžite privolali záchrannú službu, tá si zraneného muža prevzala do opatery. V tom čase nebolo presne zrejmé, ako došlo k jeho zraneniu.

„Muž bol s polytraumou, čiže viacerými vážnymi poraneniami, prevezený vo vážnom stave do Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina,“ uviedol hovorca záchranárov Boris Chmel. Na miesto bola privolaná aj žilinská polícia, ktorá následne rozbehla vo veci policajné vyšetrovanie. 

„V čase okolo 21:00 hod. došlo v Žiline na ulici Rosinská cesta, za doposiaľ presne nezistených okolností, k zraneniu 75-ročného muža, ktorý po prevoze do nemocnice, žiaľ, zomrel. V súvislosti s touto udalosťou prebieha vyšetrovanie vo veci prečinu usmrtenia,“ uviedol žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Policajti sa vyšetrovaním snažia zistiť, ako sa muž vážne zranil a prečo sa nachádzal práve pod mostom, mimo chodníka a cesty. Podľa našich informácií boli jeho poranenia natoľko vážne, že jednou z verzií môže byť aj pád z mosta.

Prečítajte si viac: