Automoto Žilina novinky - 28. týždeň


Foto: Automoto Žilina novinky - 28. týždeň
Galéria: 7 fotiek

Okrem našich doterajších aktivít, pre vás odteraz začíname v skratke mapovať najzaujímavejšie udalosti z prostredia automobilov. Začíname prehľadom minulého týždňa.

Jaguar E-Pace

Móda SUV naplno doľahla už aj na britského výrobcu Jaguar. V celkovom poradí druhý SUV model so šelmou v znaku nesie označenie Jaguar E-Pace a veľkostne sa radí pod aj v našich končinách veľmi obľúbený model F-Pace. Okrem pohonu všetkých kolies bude malý model trochu prekvapujúco dostupný aj vo verzii 4x2, s pohonom prednej nápravy.   Zaujímavosťou Londýnskeho predstavenia toho modelu, bolo aj vytvorenie svetového rekordu.


Hyundai i30 N a Hyundai i 30 Fastback

Modelová rada i30 je pre značku Hyundai v Európe mimoriadne dôležitá. Výroba prebieha v susednej Českej republike. Doterajší hatchbach a model kombi rozšírili dve nové verzie. Kórejci v Nemeckom Düsseldorfe slávnostne predstavili dlho očakávanú športovú verziu Hyundai i30 N. Novinka ukrýva pod prednou kapotou benzínový prepĺňaný 2-liter 2,0 T-GDi s maximálnym výkonom 250, resp. až 275 koní. Druhá novinka s označením Hyundai i30 Fastback naopak poteší predovšetkým rodinne zmýšľajúcich záujemcom. 

Galéria: 7 fotiek

Dodge Viper

To o čom sa hovorilo už veľmi dlho sa skutočne zrealizuje na konci augusta. Konkrétne máme na mysli ukončenie výroby kultového modelu Dodge Viper, ktorý bude ešte viac ako mesiac zbiehať z výrobných pásov americkej továrne Conner Avenue Assembly Planu, koncernu FCA v meste Detroit. Legendárna „zmija“ je bezpochyby jedným zo symbolov značky Dodge. Hlavným dôvodom nie sú prekvapivo emisie a ani nezáujem o vozidlo. Hlavným dôvodom je že Viper nedokáže splniť najnovšiu evolúciu amerických bezpečnostných predpisov. Aliancia FCA (Fiat Chrysler Automobiles) s nástupcom zatiaľ nepočíta.

Galéria: 7 fotiek

Tesla Model 3

Tesla Model 3. V celkovom poradí tretí modelový rad amerického výrobcu elektromobilov sa stáva realitou. Prvý sériovo vyrobený kus dostal putoval priamo k zakladateľovi spoločnosti Tesla a veľkému vizionárovi Elonovi Muskovi. Pre úplnosť dodajme že spomínaný Model 3 je zatiaľ najdostupnejším elektromobilom z logom Tesla. Automobilka si od neho sľubuje skutočne masovú produkciu, ktorá naplní výrobne kapacity závodov a zároveň automobilku dostane z „červených“ do „čiernych“ čísel. 

Galéria: 7 fotiek

Audi A8

Po dlhom čakaní uzrela svetlo sveta za posledné obdobie rozhodne najdôležitejšia novinka z dielne štyroch kruhov. Reč je o novej generácii vlajkovej lode Audi A8. Konkurent pre Mercedes-Benz Triedy S, BMW Radu 7 prípadne Lexus LS, prináša do svojej triedy opäť množstvo highlightov a technických lahôdok. Za všetko spomeňme dostupnosť autopilota 3 úrovne. Aston Martin Valkyrie

Už viac ako rok prebieha exkluzívna spolupráca medzi automobilkou Aston Martin a tímom F1 Red Bull Racing. Výsledkom spoločného snaženia bude už onedlho superšport s génmi monopostu F1 s názvom Aston Martin Valkyrie. Vzniknúť má unikátna mini séria s počtom 150 kusov. Prekvapením pritom je že celá séria je už v tejto fáze projektu kompletne vypredaná a to aj napriek cene cca 2,5 milióna libier za 1 kus. Zároveň odporúčame vzhliadnuť nasledovné video nakrútené pri príležitosti tohtoročnej veľkej ceny Rakúska