Župa opravila úsek cesty Dolný Kubín - Záskalie za 140-tisíc eur


Foto: Župa opravila úsek cesty Dolný Kubín - Záskalie za 140-tisíc eur

Práce na sanácii zosuvov na ceste tretej triedy III/2262 v mestskej časti Dolný Kubín – Záskalie sú ukončené. Cestári Žilinského samosprávneho kraja stabilizovali komunikáciu a priľahlý svah, aby nedošlo k ďalšej deformácii vozovky a zosuvom. Kraj investoval do opravy sumu 140-tisíc eur.

„V tomto úseku sme mali dlhodobo problémy so zosuvmi, ktoré nám ničili cestu. Podarilo sa nám však situáciu vyriešiť a zabezpečiť okolie pre vodičov. Položili sme tu nový asfalt, vyčistili priepusty a odstránili nebezpečné kroviny, úsek je tak plne prejazdný v oboch smeroch,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.

Na Orave podľa jeho slov pokračujú cestári aj v ďalších plánovaných modernizáciách ciest II. a III. triedy. Hotové sú napríklad časti medzi obcami Oravská Jasenica, Mútne a Breza, rovnako medzi Trstenou a Ústím nad Priehradou či Oravicami a Zubercom. Oravskí cestári najbližšie zamieria do Zemianskej Dediny, Rabčíc a Sihelného, kde vyasfaltujú viac ako dva kilometre za 141-tisíc eur.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: TS ŽSK