Divadelná hra METRO - 20. júna 2017 v Dome Odborov Žilina


Foto: Divadelná hra METRO - 20. júna 2017 v Dome Odborov Žilina

                                  Otvorenie prvej stanice žilinského Metra! Že žiadne Metro v Žiline nie je? Hups… No, vlastne také fyzické (s vozňami) nie. Ale také, v ktorom žijú mnohí mladí (a vlastne už aj mnohí dospelí) áno. Je to priestor do ktorého viacerí vstúpia a už sa z neho nedostanú von (kvôli PC-hrám, či iným závislostiam).

Študenti GSF vytvorili divadelnú hru METRO, najprv ju videli študenti a teraz je predstavenie určené pre rodičov a dospelých. Ak sa deti nedokážu dostať von, dokážu to kvôli nim dospelí?... Otvorenie prvej stanice Metra je 20.6.2017 o 19.00 v Dome odborov.

Autorské divadlo s názvom Metro je divadlo, ktoré chce mladým ľuďom predstaviť škodlivosť závislosti na počítačových hrách, internete, alkohole, prehnanom jedení, drogách, a pod. Mladí ľudia si takto vytvoria fantazijný svet, do ktorého padnú, a často aj preto, aby sa vyhli problémom, ktoré ich čakajú v reálnom svete a nevedia sa s nimi vysporiadať.

Tento fantazijný svet predstavuje podzemné metro, v ktorom sa nachádzajú všetci tí, ktorí ušli z horného, reálneho, sveta. Cieľom divadla je naviesť mladého človeka k otázke, či aj on nejakým spôsobom takto neuteká od reality.Hlavným hrdinom je muž, ktorý zažije počas svojej rutiny niečo neprijateľné, kedy jeho pobyt v metre je ohrozený. Začne pochybovať a jeho BOJ sa môže začať. Aj napriek svojmu presvedčeniu a istotám sa snaží…

Čo myslíte? Podarí sa mu prebrodiť cez všetky tie okovy, čo ho držia a ťažkosti, ktoré na neho číhajú? DRAMACena lístka na jazdu v Metre v dĺžke 45 min: 3,- € Lístok sa dá kúpiť hodinu pred predstavením v Dome odborov, alebo na stránke: https://sites.google.com/view/divadlosmyslienkou

Miesto: Dom odborov Žilina
Dátum: 20.06.2017 - 19:00


Prečítajte si viac: