Majster sveta v karate Juraj Tabak robí nábor pre deti


Foto: Majster sveta v karate Juraj Tabak robí nábor pre deti

Juraj Tabak, 3-násobný majster sveta v karate (v športovom zápase kumite) otvára nové skupiny karate pre deti, kde im chce odovzdať svoje dlhoročné skúsenosti.

Juraj začínal s karate ako 10 ročný chlapec. Vtedy on sám, ani nikto z jeho okolia netušil, že o niekoľko rokov to bude on, kto bude viesť športový karate klub Tabak Sport Club a vychovávať mladých karatistov. Juraj bol vždy veľmi bojazlivý, utiahnutý chlapec a s jeho fyzickými vlastnosťami to nebolo o nič lepšie. Ale ako hovorí on sám: „Talent je dobrý na jednu vec, ale má aj svoje úskalia. Ten kto ho má, dosiahne pokroky rýchlejšie, všetko mu ide v danej veci ľahšie, ale paradoxne, to môže byť niekedy kameň úrazu. Lebo každé dieťa, resp. mládežník raz príde do veku, kedy len talent nestačí. Ja som vedel, že musím makať viac ako ostatní, aby som to niekam dotiahol a našťastie sa to oplatilo.“

Tréningy sa konajú v novootvorenej telocvični Tabak Sport Club v budove Domino. Telocvičňa je plne vybavená žinienkami, veľkými zrkadlami, vreciami na boxovanie a všetkým, čo ku kvalitnému tréningu je potrebné. Nábor začína 8. septembra o 16:30 hod. Okrem detí Juraj otvára aj skupinu pre dospelých, kde sa cvičencom bude venovať formou kondičného karate a crossfitu. V prípade, že máte záujem, ale nemôžete sa zúčasniť náboru neváhajte ho kontaktovať. Všetky ostatné informácie o nábore, tréningoch, vrátane kontaktov nájdete na stránke www.tabaksport.sk.