Vodič nebezpečne idúceho autobusu mal vážne zdravotné komplikácie, cestujúcim sa ospravedlňuje


Foto: Vodič nebezpečne idúceho autobusu mal vážne zdravotné komplikácie, cestujúcim sa ospravedlňuje Foto: ilustračné

Počas dnešného dňa sme informovali o včerajšej nebezpečnej jazde autobusu, ktorý smeroval do automobilky KIA. Prepravu zmluvne zabezpečuje externá spoločnosť, ktorej vodič mal na ceste z Martina vážny zdravotný problém. Autobus sa presúval rýchlosťou približne len 30 kilometrov za hodinu, čím brzdil premávku.

Cestujúci si všimli, že sa deje niečo neštandardné v momente, kedy vodič neodbočil do areálu automobilky, ale pokračoval ďalej v jazde smerom na Terchovú. Podľa informácií, ktoré zverejnili na sociálnych sieťach zamestnanci automobilky, mal šofér jazdiť v protismere a neprimerane vysokou rýchlosťou.


Časť posádky autobusu sa ho snažila dostať preč z miesta vodiča a zastaviť vozidlo, čo sa im nakoniec podarilo a incident skončil bez nehody. Vodič mal počas jazdy zdravotné komplikácie, údajne si celú záležitosť nepamätá. Z miesta ho odviezla záchranná služba.

Prostredníctvom svojich známych sa cez sociálne siete ospravedlnil všetkým cestujúcim, ktorých viezol. Nebezpečná jazda smerom na Terchovú nebola úmyselná a vodič nechcel nikoho ohroziť. Za jeho správanie bola zodpovedná náhla zdravotná indispozícia, teda nastala situácia, ktorá sa môže prihodiť každému z nás.

Vodič je hospitalizovaný v nemocnici.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo