Smiech a horúce divadelné zážitky: Sezóna Bábkového divadla Žilina ide do finále!


Foto: Smiech a horúce divadelné zážitky: Sezóna Bábkového divadla Žilina ide do finále!

Aj napriek tomu, že sa nezadržateľne blíži koniec divadelnej sezóny, Bábkové divadlo Žilina ešte nekončí. Naopak!

V mesiaci jún ponúka opäť program plný smiechu a horúcich divadelných zážitkov. Čaká na Vás populárna inscenácia Peter Pan - veľké dobrodružstvo súrodencov Wendy a Johna, s ktorými poletíte do Krajiny-Nekrajiny. Nasledovať bude naša najnovšia rozprávka pre všetky vekové kategórie Škaredé káčatko, ktorá zožala obrovský úspech nielen na premiére a prvých reprízach, ale aj na nedávnom festivale Bábková Žilina 2017. Ďalšiu nedeľu sa môžete tešiť na poučnú rozprávku Zázračná baterka o zodpovednosti i priateľstve. A úplne posledným nedeľným predstavením  v sezóne 2016/2017 bude Ryba Rohatá alebo Toto nie je ryba, ktorá zaručene pošteklí Vaše bránice a poučí ako najmenších, tak aj prarodičov.

Bábkové divadlo nielen pre deti

Bábkové divadlo Žilina už dekádu bojuje proti predsudku, že bábkové divadlo musí byť iba pre deti. Presvedčiť sa o tom budete môcť 14. júna o 19:00 hod., kedy uvedie našu Božskú komédiu - inscenáciu v réžii Jakuba Nvotu (v BDŽ ešte Othello alebo Škrtič benátsky, Kata dcéra kata, Čechov na ulici), ktorú uvádza v rámci Cyklu večerné stredy pre dospelých.

Jún patrí tradične aj festivalom

„Sme nesmierne radi, že sa môžeme na aktuálnom ročníku Dotykov a spojení v Martine prezentovať inscenáciou v réžii Kataríny Aulitisovej Tracyho Tiger. Originálne režijné spracovanie tejto svetoznámej predlohy uvedieme v stredu 21. júna o 10:00 v už spomínanom Martine,“ uviedla Natália Gabčíková z Bábkového divadla Žilina.

Bábkové divadlo ďakuje za skvelú 67. sezónu!

„Počet fanúšikov a návštevníkov divadla z roka na rok narastá, za čo sme nesmierne vďační. Tešíme sa z každého vypredaného predstavenia a veríme, že v budúcej sezóne ich bude ešte viac!“ dodala Natália Gabčíková.

Celé BDŽ praje všetkým malým - veľkým kamarátom rozprávkové letné prázdniny. A kto by rád strávil leto v divadle, prvý až tretí júlový týždeň sa v priestoroch Bábkového divadla Žilina bude konať už 3. ročník obľúbeného denného divadelného tábora Za oponou, v réžii neziskovej organizácie Za oponou, s finančnou podporu mesta Žilina, určený pre všetky deti od 7 do 14 rokov, ktoré majú radi rozprávky a bábkové divadlo!

Viac informácií o predstaveniach a divadle na www.bdz.sk, alebo na tel. čísle 0905 343 982. 

Program na jún:

Prečítajte si viac: