V Žiline odhalili nelegálnych cudzincov, celkovo ich bolo na Slovensku až 76


Foto: V Žiline odhalili nelegálnych cudzincov, celkovo ich bolo na Slovensku až 76 Foto: Prezídium PZ

Za 2 dni vykonali policajti v 8 mestách na Slovensku akciu, zameranú na nelegálnu migráciu, pričom našli celkom 76 nelegálnych cudzincov. Akcia prebiehala koncom minulého týždňa a zapojili sa do nej policajti služby hraničnej a cudzineckej polície, poriadkoví i dopravní policajti. Súčinnosť pri kontrolách poskytli aj zamestnanci inšpektorátu práce a úradu práce. 

Policajti skontrolovali objekty s predpokladaným výskytom cudzincov, ktorí sa zdržiavajú na území Slovenskej republiky neoprávnene. Boli to napríklad ubytovacie zariadenia, stavby, verejné priestranstvá, ale aj vlaky, autobusy a stanice. Kontrole podrobili tiež osobné a nákladné vozidlá.

Výsledkom tejto akcie bolo administratívne vyhostenie 76 cudzincov, ktorí sa neoprávnene zdržiavali na našom území. Cudzinci pochádzali z krajín:


  • 51 z Ukrajiny
  • 21 zo Srbska
  • 4 z Bieloruska

Okrem Žiliny ich odhalili aj v Trnave, Nitre, Bratislave, Trenčíne, Banskej Bystrici, Prešove a v Michalovciach.

Pri podobnej akcii koncom roka policajti odhalili 30 nelegálnych cudzincov v siedmich mestách. S cieľom eliminovať nelegálnu migráciu, neoprávnený pobyt na našom území, či nelegálne zamestnávanie cudzincov, preventívne „námatkové“ akcie bude polícia v súčinnosti s ďalšími partnermi realizovať aj naďalej.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Prezídium PZ