Jubilejný 10. ročník podujatia Sever proti Juhu prebehne na futbalovom štadióne v Závodí


Foto: Jubilejný 10. ročník podujatia Sever proti Juhu prebehne na futbalovom štadióne v Závodí

Už tradičné meranie síl medzi Žilinčanmi s názvom Sever proti Juhu prebehne tento rok na štadióne v Závodí. Počas júna sa tak fanúšikovia futbalu stretnú na podujatí s podtitulom „Žilinčania sa bavia futbalom“, ktoré organizuje mesto Žilina v spolupráci s MŠK Žilina. Zmerať svoje sily si môže prísť každý, štartovné je zadarmo.

Samotné futbalové zápasy budú prebiehať od 22. do 23. júna 2017 na futbalovom štadióne v Závodí, v minulosti bolo ich dejiskom Hlinkovo námestie. Do akcie sa tradične môžu zapojiť aj školy, kluby, úrady, organizácie či firmy. Prihlasovanie prebieha na internetovej stránke www.sport.zilina.sk.Každé prihlásené mužstvo odohrá jeden zápas, ktorý bude trvať cca 30 minút, v závislosti od počtu prihlásených družstiev. Hrať sa bude v zostave štyria hráči a brankár, pričom striedanie hráčov je ľubovoľné.

Žilinčania sa bavia futbalom od roku 2008. V minulom roku sa futbalových zápasov zúčastnilo viac ako 500 športovcov rôznych vekových kategórií. Víťazstvo si odniesli „severania“, ktorým sa podarilo zdolať „južanov“ výsledkom 196:120. Svoj náskok zvýšili o 3 body a aktuálne skóre je 6:3 v prospech Severu. Jubilejný 10. ročník ukáže či sa Juhu konečne podarí zdolať Sever a upraviť tak vzájomné skóre.

Partermi podujatia sú Pivovar Černá Hora a Intersport. Všetkých Vás srdečne pozývame!

Rozpis zápasov 10. ročníka Sever proti JuhuMiesto: Futbalový štadión v Závodí
Dátum: 22.06.2017 - 09:00    23.06.2017 - 15:00


Prečítajte si viac:

Zdroj: TS Mesto Žilina