Automobilka Hyundai podporila Detskú Tour Petra Sagana


Foto: Automobilka Hyundai podporila Detskú Tour Petra Sagana
Galéria: 3 fotky

V posledných rokoch je zaznamenaný veľký rozmach rekreačnej ale aj výkonnostnej cyklistiky. Predovšetkým úspechy Petra Sagana “vyháňajú” na bicykle zástupcov všetkých vekových kategórií. Z tohto dôvodu došlo k založeniu cyklistického projektu Detská tour Petra Sagana. Projekt pre deti a mládež rozbehli organizátori v spolupráci s Petrom Saganom a generálnym partnerom súťaže Slovenská sporiteľňa a.s. ešte v roku 2014.

Postupne sa na podpore podujatia podieľali aj ďalšie spoločnosti, čo pozdvihlo jeho samotnú úroveň. Organizačne a technicky zabezpečuje podujatie občianske združenie Cyklistická Detská Tour, a to v spolupráci so spoluorganizátormi jednotlivých kôl súťaže. Zapojené spoločnosti prispievajú finančne alebo vecnými darmi.

Značka Hyundai započižala vozidlá pre detskú tour

Jedným z podporovateľov je aj automobilka Hyundai, ktorá venovala nové vozidlá. Spolupráci sa teší aj riaditeľ žilinskej spoločnosti riaditeľ žilinskej spoločnosti Alteria Motor Tibor Barica. Spoločnosť je autorizovaným predajcom značky Hyundai v našom regióne. Riaditeľ sa s nami podelil o svoje dojmy zo spolupráce medzi automobilkou a podujatím Detská tour Petra Sagana.

„Keďže ja osobne som veľký fanúšik cyklistiky, veľmi ma táto spolupráca teší. Meno Peter Sagan je už celosvetovým fenoménom. Môžeme byť naozaj radi za to, ako úspešne reprezentuje našu krajinu. Mňa jeho úspechy tešia o to viac, pretože je rodákom so Žiliny a poznáme sa aj osobne“, uvádza Tibor Barica.

Započatá spolupráca ho naozaj teší a je veľmi rád, že podpora prebehla práve formou zapožičania vozidiel značky Hyundai. Tie sú v súčasnosti veľmi obľúbené, a to nielen na Slovensku. „Samotný projekt detská tour Petra Sagana je vynikajúca myšlienka ako prilákať deti k cyklistike a športu všeobecne. A ktovie, možno o pár rokov sa vďaka práve tejto aktivite objavia nové veľké talenty, ktoré pôjdu v Petrových stopách“, dodáva pán Barica.

Detská Tour Petra Sagana je súťažné podujatie na horských bicykloch respektíve na odrážadlách, kolobežkách a trojkolkách pre deti od 2 do 14 rokov. Séria Detskej tour prebiehala v roku 2016 v 9 kolách v rámci celého Slovenska s ohľadom na jednotlivé regióny. 

Prvoradým cieľom projektu je prilákať rodiny s deťmi na Detskú tour Petra Sagana bez ohľadu na športovú výkonnosť jednotlivých cyklistov. Jedinou podmienkou účasti je bicykel v dobrom technickom stave a prilba. Podujatie je zásluhou partnerov nekomerčné, a deti štartujú zdarma, resp. za symbolické 1 euro. Počas jednotlivých sérií prebieha aj kultúrny a zábavný program.

V roku 2016 sa na 9 kolách Detskej tour zúčastnilo celkom 3837 detí, čo bol nárast oproti roku 2015 o 58%.