Jána Slotu obvinili z ohrozovania mravnej výchovy mládeže, o prípade rozhodne okresný súd


Foto: Jána Slotu obvinili z ohrozovania mravnej výchovy mládeže, o prípade rozhodne okresný súd

Na exprimátora Žiliny Jána Slotu podal krajský prokurátor obžalobu za ohrozovanie mravnej výchovy mládeže. Toho sa mal bývalý národniar dopustiť tým, že mladistvým ženám platil alkohol a mal v ich okolí sexuálne narážky. Tohto konania sa mal podľa obžaloby dopúšťať opakovane.

Obvinený sa mal v rokoch 2014 a 2015 opakovane stretávať s mladistvými dievčatami v reštauráciách a nočných podnikoch, v ich prítomnosti konzumoval alkohol, platil im konzumáciu alkoholu a mal pred nimi sexuálne narážky,” uviedol prokurátor a hovorca žilinskej krajskej prokuratúry Milan Cisarik.

O obžalobe rozhodne Okresný súd Žilina, stanovený je aj termín odolávacieho pojednávania v prípade jazdy pod vplyvom alkoholu

V prípade, že by súd Slotu uznal vinným, hrozí mu až 5 rokov za mrežami. Prokurátor Krajskej prokuratúry Žilina podal obžalobu na Ing. Jána S. obvineného z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže.  O podanej obžalobe bude rozhodovať Okresný súd Žilina. V prípade uznania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 5 rokov,“ spresnil Cisiarik.

Zároveň dňa 21. februára prebehne odvolacie konanie k nehode, po ktorej Ján Slota odmietol fúkať. „V trestnej veci ohrozenia pod vplyvom návykovej látky bol stanovený termín odvolacieho konania na Krajskom súde Žilina na 21.02.2017 o 10:30 hod.,“ uzavrel Cisiarik.

Bývalého predsedu SNS obvinili tiež z podplácania po dopravnej nehode, ktorej sa mal dopustiť pod vplyvom alkoholu začiatkom minulého roka. Vtedy údajne výmenou za finančnú hotovosť presviedčal účastníka dopravnej nehody, aby ju neohlásil na polícii.

Ten mal však úplatok odmietnuť a k miestu nehody políciu privolal. „Bezprostredne po účasti na dopravnej nehode ponúkol úplatok druhému účastníkovi dopravnej nehody, aby neohlásil túto dopravnú nehodu na polícii,“ uviedla pre náš portál hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.


Prečítajte si viac: