V 10. kole Open ligy si futsalisti KSF DOXX Žilina podelili body s Prievidzou


Foto: V 10. kole Open ligy si futsalisti KSF DOXX Žilina podelili body s Prievidzou Foto: ilustračné

FSC Prievidza - KSF DOXX Žilina 2:2 (1:0)

GÓLY: Paulík, Matuškovič - Povinec, Lazar
FSC: Jantoška (C) - Kôstka, Kalina, Pham Thanh, Palík, Matuškovič, Filkorn, Makás  
DOXX: Greschner (21. Dorčík) -  Lazar (C), Hlucháň, Kabašta, M. Volek, Povinec, Chupáň, Halama

Do zápasu v Prievidzi sme nastúpili bez viacerých kľúčových hráčov - Juhása, O. Voleka, Gavrilova či Kincla. V prípade prehry mohli spadnúť zo štvrtého až na posledné šieste miesto a preto bolo stále o čo hrať. Zápas sa hral od úvodu vo vysokom tempe. V prvom polčase hrali oba tímy pozorne najmä v defenzíve a spoľahlivými výkonmi sa prezentovali brankári na oboch stranách. Počas polčasovej pauzy boli domáci o kúsok spokojnejší nakoľko sa radovali po góle Paulíka z 15. minúty.

V druhom polčase pridali mužstvá v dôraze a diváci mohli sledovať dynamický futsal. Domáci sa v 27. minúte po góle Matuškoviča ujali dvojgólového vedenia. Naša hra postupne začala gradovať a na ihrisku sme si dokázali vypracovať viac a viac šancí. Gólovo sme sa dokázali presadiť v poslednej desaťminútovke, keď najprv znížil Povinec a následne z priameho kopu vyrovnal Lazar.

Domáci často nestíhali reagovať na našu rýchlosť a museli si pomáhať faulami. Za stavu 2:2 sme mali až trikrát možnosti rozhodnúť z 10-metrového kopu, Lazar, Kabašta a v závere ani Povinec však domáceho brankára neprekonali a museli sme sa tak uspokojiť s deľbou bodov.

Prečítajte si viac: