Nejeden z nás pri pohľade do zrkadla opakovane konštatuje, že by mal s tým zlomeným alebo inak poškodeným zubom konečne niečo robiť. Ako sa hovorí, “strach nám nedovolí” objednať sa u zubára a dlho odsúvaný problém začať riešiť. Obávame sa bolesti, dlhého čakania na výsledok a, samozrejme, samotného priebehu zákroku. Chodiť po svete týždeň s obrúsenými zubami sa naozaj nikomu nechce!
Moderné technológie v stomatológii do značnej miery pomáhajú nielen presnejšie diagnostikovať problém, ale aj nájsť z neho východisko a praktizovať ho.
„Využívame veľa moderných technológií, spomedzi ktorých by som vyzdvihol prístroj CEREC na keramickú rekonštrukciu zuba. Prínosom tohto robota je, že nemusíme robiť provizórne riešenia a čakať na náhradu z laboratória. Priamo v ambulancii pri prvej návšteve naskenujeme situáciu v ústach a na počítači navrhneme rekonštrukciu, ktorú chceme urobiť. Pacient má možnosť vidieť 3D model. Potom CNC fréza urobí z keramického bločka kus, ktorý sa nalepí na miesto určenia. Nepotrebujeme žiadne odtlačky ani čakať týždne na hotovú prácu z laboratória. Korunku či inú náhradu vyrobíme v priebehu pár minút,“ vysvetľuje postup MUDr. Alexander Schill, primár Schill Dental Clinic v Bratislave a v Žiline, pričom tento systém začal na Slovensku používať ako prvý. Na týchto klinikách za viac ako desať rokov urobili prostredníctvom neho vyše 30-tisíc náhrad.
Prečo je CEREC výhodný pre pacienta?