V pondelok mali žilinskí hasiči takmer 30 výjazdov


Foto: V pondelok mali žilinskí hasiči takmer 30 výjazdov

V pondelok 21. júla 2014 zaznamenali žilinskí hasiči takmer 30 výjazdov k udalostiam, ktoré vznikli v dôsledku prietrže mračien v Žiline a okolí. Najčastejšie hasiči odčerpávali vodu zo zatopených cestných komunikácií, podchodov, pivníc, rodinných domov, dvorov a záhrad.

Medzi najviac postihnuté lokality patrili ulice Sládkovičova, Spanyolova, Pitsburská, Zvolenská, Komenského, Sasinkova, Gazdová, sídlisko Vlčince, Považský Chlmec, Turzovka a Rajec.

Spadnuté stromy odstraňovali hasiči v Bytči, Čadci, Kysuckom Novom Meste, Ružomberku, Terchovej a na ceste medzi Kraľovanmi a Rojkovom. Pri udalostiach zasahovalo takmer 60 hasičov žilinského kraja s 21 kusmi hasičskej techniky.

Od ôsmej hodiny večer do dnešného rána do 7.00 hod. uskutočnili hasiči 10 výjazdov – vodu odčerpávali v Žiline na uliciach Národná, Kragujevská, F. Mráza, v Demänovskej Doline a v Považskom Chlmci. Problémy hasičom spôsobovali tiež spadnuté stromy na cestných komunikáciách v Čadci, Martine a Kysuckom Novom Meste. 
 
Žilinskí hasiči zasahovali aj v Považskom Chlmci pri odčerpávaní vody zo zatopených pivníc viacerých rodinných domov, na Kragujevskej ulici v Žiline, kde cestu blokoval spadnutý telekomunikačný kábel a na Hlbokej ceste, kde spadnutý strom pretrhol elektrické vedenie.

Zdroj: minv.sk

Prečítajte si viac: