Kia Sportage zo Slovenska láme predajné rekordy v Európe


Foto: Kia Sportage zo Slovenska láme predajné rekordy v Európe
Galéria: 4 fotky
Foto: TS Kia Motors

Štvrtá generácia športovo-úžitkového modelu Kia Sportage od spustenia sériovej výroby v decembri 2015 zaujala takmer dvojtretinovým podielom dominantné postavenie v celkovej tohtoročnej produkcii spoločnosti Kia. Jedno z najpredávanejších SUV na európskom kontinente zaznamenalo v období od januára do novembra 2016 medziročný nárast predaja v Európe* o 35 %.

Modelu na atraktivite pridáva nielen jedinečná 7-ročná záruka, ale i čerstvo dosiahnuté víťazstvo v najväčšej automobilovej čitateľskej ankete na Slovensku Zlatý volant 2016, ktorú organizuje motoristický magazín AutoBild. V školskom roku 2016/2017 sa v spoločnosti Kia do systému duálneho vzdelávania úspešne zapojilo 22 študentov zo Strednej odbornej školy strojníckej v Kysuckom Novom Meste.

„Rok 2016 hodnotíme pozitívne z viacerých dôvodov. Našim modelom sa darilo v testoch spoľahlivosti či kvality. Štvrtá generácia Kia Sportage sa stala európskym bestsellerom a aj v tomto roku obhájila pozíciu najvyrábanejšieho modelu v závode. Veríme, že aj vďaka nemu dosiahneme porovnateľný výrobný výsledok ako v predchádzajúcom roku,“ povedal Kyong-Jae Lee, viceprezident divízie Výroby spoločnosti Kia Motors Slovakia.

Automobilke poklesol dopyt na ruskom trhu, do Británie smerovalo 16% produkcie

Automobilka Kia opätovne pocítila pokles objednávok na ruskom trhu. S neľahkou situáciou sa však dokázala vyrovnať vďaka zvýšenému dopytu na trhoch západnej Európy ako aj v krajinách Blízkeho Východu a severnej Afriky. Najviac vozidiel vyviezla Kia do Veľkej Británie, kam smerovalo 16 % produkcie. Do prvej trojky okrem nej patria aj Nemecko (10 %) a Ruská federácia (9 %). Najväčším mimoeurópskym trhom sa so 6 % podielom stal Izrael. Modely Kia cee’d, Venga a Sportage schádzajúce z výrobných liniek v Tepličke nad Váhom tvoria viac ako 60 % vozidiel značky Kia predaných v Európe.

Spoločnosť Kia bola aj v roku 2016 vyhodnotená ako firma s najefektívnejším riadením ľudského kapitálu v automobilovom sektore. „Získať ocenenie Leading HR Organisation štvrtýkrát po sebe považujeme za potvrdenie systematického prístupu k riadeniu ľudských zdrojov v našej spoločnosti. Zamestnancom sa snažíme vytvárať čo najlepšie pracovné podmienky, neustále investujeme do ich osobného rozvoja a kariérneho rastu. Verím, že spoločnosť Kia Motors Slovakia bude aj naďalej považovaná za jedného z najatraktívnejších zamestnávateľov na Slovensku,“ povedal Marián Lakatoš, vedúci oddelenia ľudských zdrojov.

Závod v Tepličke nad Váhom sa venuje aj pomoci rozvoju regiónu

Závod poskytuje pomoc prostredníctvom Nadácie Kia Motors Slovakia pri realizácii aktivít v oblasti filantropie. V roku 2016 podporil celkovo 180 projektov v sume viac ako 1,6 milióna EUR. Medzi najväčšie projekty patrí rekonštrukcia a revitalizácia Parku Ľ. Štúra v Žiline, ktorá zahŕňa spevnenie plochy chodníkov v parku a osadenie gabiónovej steny v hodnote 487 000 EUR.

Nadácia Kia Motors Slovakia zároveň financovala a realizovala komplexnú rekonštrukciu budovy pediatrie a detskej ortopédie ako aj vybudovanie troch úplne nových ambulancií urológie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina vo výške 345 000 EUR. Trojku najväčších filantropických projektov roka 2016 dopĺňa vyasfaltovanie cyklochodníka BikeKIA, ktoré bolo realizované v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom.Prečítajte si viac:

Zdroj: TS Kia Motors