Reanult zahájil modelovú ofenzívu, nájdete ju aj v žilinskom AUTO MARKET-e


Foto: Reanult zahájil modelovú ofenzívu, nájdete ju aj v žilinskom AUTO MARKET-e
Galéria: 4 fotky

Francúzska automobilka Renault v poslednom období uvádza do predaja modely, ktoré sa krásou vzájomne predbiehajú. Pomyselnú „revolúciu“ odštartoval nový Renault Espace, teda vozidlo, ktoré stálo pri zrode kategórie MPV. V najnovšej generácií sa pretransformovalo na módny, rodinne orientovaný crossover. Ďalšiu významnú inováciu predstavuje prepracovaný interiér s vysokým dôrazom na kvalitu.

Už krátko po modeli Espace doplnilo portfólio francúzskej automobilky úspešné SUV Renault Kadjar. Ako základ pre tento model poslúžila už osvedčená technika, prevzatá z modelu Nissan Qashqai.  Začiatkom aktuálneho roka sa do predaja dostal aj nástupca modelu Laguna, ktorým je úplne nanovo vyvinutý model strednej triedy s označením Renault Talisman. Francúzi počas jeho vývoja spolupracovali s koncernom Daimler-Benz, čo je cítiť predovšetkým v luxusne pôsobiacom interiéri. 

Spolu s modelom Talisman debutuje tiež originálny svetelný LED podpis, ktorý zabieha netradične hlboko do predného nárazníka. Mimochodom, funkciu denného svietenia preberajú i zadné združené svetlá, čo výrazne zvyšuje bezpečnosť najmä pri zhoršenej viditeľnosti. Modelový rad Talisman dopĺňa neskôr karosárska verzia kombi, s tradičným prívlastkom Grandtour.

Kompletnou generačnou obmenou prešiel taktiež modelový rad Renault Mégane. Značnú dávku emócii prináša predovšetkým športovo ladená verzia Mégane GT, dostupná ako pri základnom modeli, tak pri praktickom kombi Mégane Grandtour. Renault Mégane GT v praxi predstavuje pomyselný medzistupeň medzi štandardným Mégane, a pripravovanou ostrou verziu Mégane RS. Nový Renault Mégane sa stal aktuálne víťazom ocenenia Zlatý volant 2016 v kategórii malých a kompaktných vozidiel.

Decentnú modernizáciu podstúpilo jedno z najžiadanejších malých vozidiel v Európe - RenaultClio. Ozdobou nového modelového radu Clio je teraz dostupnosť full LED svetelnej technológie. Renault, okrem nových modelov, boduje aj na poli technologických inovácií. Za všetko spomeňme napríklad multimediálne rozhranie R-Link, volič jazdných režimov Renault Multisence a predovšetkým funkciu Renault 4 Control, teda inteligentné natáčanie zadnej nápravy. Všetky spomenuté technológie sú aktuálne dostupné vo viacerých modeloch tejto francúzskej automobilky.

Už o pár dni sa na našom trhu objaví najnovší člen rodiny Mégane, nový Renault Mégane Grand Coupé. Nový elegantný sedan v ponuke nahradí veľmi úspešný model Renault Fluence. S ešte väčšími očakávaniami je bezpochyby sprevádzaný príchod novej generácie rodinne orientovaných modelov Renault Scénic/Grand Scénic. Po vzore modelu Espace sa nový modelový rad bude vzhľadovo ponášať viac na crossover, pričom zostanú zachované tradičné prednosti rodinne orientovaného automobilu. Zaujímavosťou novej generácie modelov Scénic, resp. Grand Scénic, je fakt , že ide o prvé sériové vozidlá vo svojej kategórii, ktoré budú už v základnej verzii dodávané s kolesami o priemere až 20 palcov.

Mohutná modelová ofenzíva značky Renault nepoľaví ani v roku 2017. Tešiť sa môžeme na prvý pick-up s logom Renault, model Alaskan. Do predaja sa ďalej dostane najväčšie SUV značky, nová generácia modelu Renault Koleos. Na Slovensku sa po prvýkrát objaví tiež ekologický, čisto elektrický model Renault Zoe.

Strategické dizajnové smerovanie značky načrtol Renault na tohtoročnom Parížskom autosalóne v podobe konceptu futuristického elektrického športového vozidla  s označením Renault Trezor. Významnou aktualitou z Paríža bolo vyhlásenie, že k aliancii Renault-Nissan sa pripojí ďalší významný automobilový výrobca, značka Mitsubishi. Vďaka tomu bude spomínaná aliancia patriť k absolútne najvýznamnejším svetovým koncernom. Okrem budúceho člena Mitsubishi patria pod spomínanú alianciu značky: Renault, Nissan, Dacia, Infiniti, Datsun, Lada, Samsung Motors a Venucia.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Peter Hlačik