Večerné stredy pre dospelých v Bábkovom divadle Žilina: OTHELLO alebo Škrtič Benátsky


Foto: Večerné stredy pre dospelých v Bábkovom divadle Žilina: OTHELLO alebo Škrtič Benátsky

Príbeh Othella z pera Williama Shakepeara sa preslávil po celom svete. Hlavný hrdina je čestný, odvážny, cnostný, nevšíma si zákerné problémy a intrigy, ktoré ho obklopujú. Othellove spoločenské úspechy a šťastie nedávajú spávať jeho priateľovi Jagovi. Problémy prepuknú najmä po tom, keď Othello urazí Jagovu márnomyseľnosť a nedostatočne ho spoločensky odmení. Cesty oboch kamarátov sa nadobro rozídu. Jago sa stáva úhlavným Othellovým nepriateľom. Vedie proti nemu skrytý a zákerný boj. Othella zmanipuluje a vyvolá v ňom slepú žiarlivosť, ktorú nedokáže ovládať a útočí voči sebe, najbližším…

Režisér Jakub Nvota sa dal nahovoriť, tragédiu trochu prepísal a v Žiline nedávno uzrelo svetlo námestia predstavenie Othello alebo škrtič benátsky. Zrazu je ťažšie rozpoznať, či je Othello obeťou Jagovej zloby. A či Jago patrí k najväčším zlosynom v histórii svetovej dramatickej literatúry. Tragédia prekvapí komickým koncom.

Autor: W. Shakespeare
Hudba: Andrej Kalinka
Scénografia: Nataša Janíková
Scenár a réžia: Jakub Nvota a.h.

Hrajú: Jana Eliášová, Jozef Abafi, Ján Demko, Barbora Juríčková, Peter Palik, Milada Filipčíková, Juraj Tabaček / Ján Homolka a.h., Bibiana Tarasovičová, Andrej Kalinka a. h./Peter Vaňouček a.h.

Veková vhodnosť: 12+

Dĺžka predstavenia: 60 minút

Miesto: Bábkové divadlo Žilina
Dátum: 20.12.2017 - 19:01


Prečítajte si viac: