Koncert: NAJKRAJŠIE VIANOCE S OTOKAROM KLEINOM


Foto: Koncert: NAJKRAJŠIE VIANOCE S OTOKAROM KLEINOM

So špeciálnym koncertným programom v Mestskom divadle Žilina sa predstaví hosť, Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu pod vedením legendárneho primáša Mira Dudíka. V duchu blížiacich sa vianočných sviatkov počas hudobného večera odznejú najznámejšie koledy a transkripcie diel z opernej a operetnej tvorby v osobitej interpretácii opernej hviezdy a svetovo uznávaného tenoristu Otokara Kleina.

MIROSLAV DUDÍK  *1950  

Vynikajúci huslista, spevák, upravovateľ  ľudových piesní a organizátor hudobného folklórneho života  na Slovensku. Miroslav Dudík v dobrom slova zmysle ovplyvnil a umelecky usmernil množstvo výborných hudobníkov, ktorí dnes pôsobia v najvýznamnejších slovenských hudobných telesách a do hudobného života postupne uvádzal speváčky a spevákov, ktorí sa natrvalo zapísali do sŕdc milovníkov ľudových piesní.                                                    

Ľudová hudba Miroslava Dudíka vznikla v roku 1976. Pôsobia v nej profesionálni hudobníci, ktorí virtuózne ovládajú svoje hudobné nástroje. Počas 39 rokov svojho trvania prešla mnohými personálnymi zmenami, ale jej vysoké umelecké kvality a smerovanie sa nemenia. Základ jej repertoáru tvoria ľudové piesne všetkých slovenských regiónov /hlavne myjavského/, ale s úspechom interpretuje tiež hudbu operetnú, muzikálovú, salónnu a perličky vážnej hudby. Účinkovala v mnohých štátoch sveta a srdcia svojich poslucháčov si získala prostredníctvom desiatok MC, LP, CD, rozhlasových a televíznych vystúpení, nahrávok v štúdiu a vyše 1 800 verejných koncertov. Je nositeľkou viacerých zlatých a platinových CD, ocenení z festivalov, koncertov a umeleckých ciest. Jej súčasné základné obsadenie je 6 členné /predník, 2. husle, viola, kontrabas, cimbal, klarinet/ a tvorí základ pre externý Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu v Bratislave.

Miesto konania: Mestské divadlo Žilina

Miesto: -
Dátum: 02.12.2016 - 19:00


Prečítajte si viac: